Zwycięstwa Kaczmarek i Nowickiego. Podium Swobody w Chorzowie

Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwa Kaczmarek i Nowickiego. Podium Swobody w Chorzowie

Za nami niezwykłe lekkoatletyczne emocje, które towarzyszyły Silesia Memoriałowi Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawody po raz drugi z rzędu miały rangę Diamentowej Ligi. Piękne zwycięstwo na 400 metrów odniosła Natalia Kaczmarek, która z czasem 49.48 pobiła rekord życiowy i ustanowiła rekord mityngu. W rzucie młotem bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Nowicki. Ewa Swoboda z życiówką zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów. 

Wielkie zwycięstwo Natalii Kaczmarek 

Wielkie zwycięstwo w biegu na 400 metrów odniosła Natalia Kaczmarek. Polka finiszowała w Chorzowie z czasem 49.48, co jest jej nowym rekordem życiowym. Ustanowiła również rekord mityngu. Drugie miejsce z życiówką na poziomie 49.81 zajęła Holenderka Lieke Klaver. Trzecia w biegu na 400 metrów była Marileidy Paulino z Dominikany. Polskich kibiców może cieszyć świetna postawa Natalii Kaczmarek. Tak szybko w swojej karierze jeszcze nie biegała, a już za miesiąc mistrzostwa świata w Budapeszcie. 

Wojciech Nowicki nie do zatrzymania

Znów nie do zatrzymania był Wojciech Nowicki. Polski młociarz w najlepszej próbie w Chorzowie uzyskał 80.02 metra. Choć w tym sezonie rzucał dalej, to jednak bez problemu sięgnął po kolejne cenne zwycięstwo. Drugi w klasyfikacji Amerykanin Rudy Winkler stracił do niego blisko dwa metry. Na trzecim miejscu znalazł się Norweg Eivind Henriksen. Ponownie poniżej swoich możliwości rzucał Paweł Fajdek. Pięciokrotny mistrz świata z Polski osiągnął 73.93 metra, co dało mu piąte (ostatnie) miejsce. 

Życiówka i trzecie miejsce Ewy Swobody 

Zwieńczeniem Diamentowej Ligi w Chorzowie był bieg kobiet na 100 metrów. W nim Ewa Swoboda pobiła swój rekord życiowy, który od niedzieli 16 lipca wynosi 10.94. Pozwoliło to jej na zajęcie doskonałego trzeciego miejsca. Konkurencję wygrała Amerykanka Sha’Carri Richardson z czasem 10.76. Druga była Jamajka Shericka Jackson z czasem 10.78.

Trzy zwycięstwa Polaków w konkurencjach paralekkoatletycznych

Podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie rozegrano również cztery konkurencje paralekkoatletyczne. W trzech z nich triumfowali biało-czerwoni. Justyna Franieczek okazała się najlepsza w rywalizacji na 200 metrów. Na dwukrotnie krótszym dystansie bezkonkurencyjny był Michał Majchrzak. Witold Misztela z dużą przewagą zwyciężyć w rywalizacji na 1500 metrów. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Oczywiście w Chorzowie oglądaliśmy jeszcze wielu czołowych polskich lekkoatletów. Najbliżej podium byli Piotr Lisek w skoku o tyczce i Norbert Kobielski w skoku wzwyż. Obaj skończyli swoje konkurencje na czwartym miejscu. Ponadto Norbert Kobielski wyrównał najlepszy wynik w tym sezonie i skoczył 2.27. Najlepiej w sezonie pobiegła Pia Skrzyszowska na 100 metrów przez płotki, gdzie zmierzono jej czas 12.67. Pozwoliło jej to na zajęcie ósmego miejsca. Najlepszy bieg w sezonie ma za sobą Sofia Ennaoui, która na 800 metrów była ósma z wynikiem 1:59.82. Nie mogło być inaczej, ponieważ był to dla niej pierwszy start w tym sezonie. 

W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze takich sportowców jak: Margarita Koczanowa, Kinga Królik, Aneta Lemiesz, Eliza Megger, Weronika Lizakowska, Malwina Kopron, Karol Zalewski, Michał Haratyk i Damian Czykier. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...