STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwa Piotra Liska i Michała Haratyka na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwa Piotra Liska i Michała Haratyka na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki...

Piotr Lisek i Michał Haratyk odnieśli cenne zwycięstwa na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Pierwszy skoczył aż 5.81 metra i wypełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Michał Haratyk wygrał pchnięcie kulą z wynikiem 20.92 i poprawił swoją pozycję w rankingu kwalifikacyjnym. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Wiktoria Miąso. 

Lisek nie skakał tak od dwóch lat 

W Białymstoku oglądaliśmy Piotra Liska w świetnym wydaniu. Polski tyczkarz skoczył aż 5.81 metra. To jego najlepszy wynik od blisko dwóch lat. Piotr Lisek osiągnął tę wysokość w drugiej próbie. Dzięki temu wygrał zawody w Białymstoku. Drugie miejsce z takim samym wynikiem zajął Austin Miller ze Stanów Zjednoczonych. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Emmanouila Karalisa z Grecji (5.71). Siódme miejsce z wynikiem 5.41 zajął Robert Sobera, a Paweł Wojciechowski nie zaliczył żadnej wysokości. Piotr Lisek z wynikiem 5.81 osiągnął minimum kwalifikacyjne do mistrzostw świata w Budapeszcie

Michał Haratyk z cennym skalpem 

Wśród kulomiotów najlepszy okazał się Michał Haratyk. Reprezentant Polski osiągnął 20.92. Dzięki temu o ponad pół metra wyprzedził drugiego Ukraińca Romana Kokoshko. Trzecie miejsce zajął utytułowany Chorwat Filip Mihaljević z wynikiem 20.13. Tuż za podium na czwartym miejscu zmagania ukończył Jakub Szyszkowski. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Szymona Mazura (6., 19.46) i Piotra Goździewicza (7. 18.51). 

Wiktoria Miąso trzecia w skoku wzwyż 

Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Wiktoria Miąso. W najlepszej próbie osiągnęła 1.80. Pierwsze miejsce zajęła Turczynka Buse Savaskan z wynikiem 1.88. Druga była Czeszka Denisa Pesova, która skoczyła 1.85. 

Podczas zawodów na Rynku Kościuszki w Białymstoku oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Czwarte miejsce w pchnięciu kulą zajęła Zuzanna Maślana (16.50). Szósta była Paulina Guba (16.01). W skoku wzwyż mężczyzn na piątym miejscu finiszował Mateusz Kołodziejski (2.14). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...