STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwa Piotra Liska i Michała Haratyka na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwa Piotra Liska i Michała Haratyka na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki...

Piotr Lisek i Michał Haratyk odnieśli cenne zwycięstwa na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Pierwszy skoczył aż 5.81 metra i wypełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Michał Haratyk wygrał pchnięcie kulą z wynikiem 20.92 i poprawił swoją pozycję w rankingu kwalifikacyjnym. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Wiktoria Miąso. 

Lisek nie skakał tak od dwóch lat 

W Białymstoku oglądaliśmy Piotra Liska w świetnym wydaniu. Polski tyczkarz skoczył aż 5.81 metra. To jego najlepszy wynik od blisko dwóch lat. Piotr Lisek osiągnął tę wysokość w drugiej próbie. Dzięki temu wygrał zawody w Białymstoku. Drugie miejsce z takim samym wynikiem zajął Austin Miller ze Stanów Zjednoczonych. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Emmanouila Karalisa z Grecji (5.71). Siódme miejsce z wynikiem 5.41 zajął Robert Sobera, a Paweł Wojciechowski nie zaliczył żadnej wysokości. Piotr Lisek z wynikiem 5.81 osiągnął minimum kwalifikacyjne do mistrzostw świata w Budapeszcie

Michał Haratyk z cennym skalpem 

Wśród kulomiotów najlepszy okazał się Michał Haratyk. Reprezentant Polski osiągnął 20.92. Dzięki temu o ponad pół metra wyprzedził drugiego Ukraińca Romana Kokoshko. Trzecie miejsce zajął utytułowany Chorwat Filip Mihaljević z wynikiem 20.13. Tuż za podium na czwartym miejscu zmagania ukończył Jakub Szyszkowski. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Szymona Mazura (6., 19.46) i Piotra Goździewicza (7. 18.51). 

Wiktoria Miąso trzecia w skoku wzwyż 

Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Wiktoria Miąso. W najlepszej próbie osiągnęła 1.80. Pierwsze miejsce zajęła Turczynka Buse Savaskan z wynikiem 1.88. Druga była Czeszka Denisa Pesova, która skoczyła 1.85. 

Podczas zawodów na Rynku Kościuszki w Białymstoku oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Czwarte miejsce w pchnięciu kulą zajęła Zuzanna Maślana (16.50). Szósta była Paulina Guba (16.01). W skoku wzwyż mężczyzn na piątym miejscu finiszował Mateusz Kołodziejski (2.14). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...