Zwycięstwa Włodarczyk i Mrzygłoda na mityngu w Bańskiej Bystrzycy

Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwa Włodarczyk i Mrzygłoda na mityngu w Bańskiej Bystrzycy

Anita Włodarczyk i Cyprian Mrzygłód odnieśli cenne zwycięstwa na mityngu lekkoatletycznym P-T-S meeting 2023 w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Polska młociarka rzuciła 74.81 metra i ustanowiła najlepszy wynik w tym roku w Europie. Polak w rzucie oszczepem wygrał z wynikiem 82.04 metra i przybliżył się do wyjazdu na mistrzostwa świata w Budapeszcie. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Przemysława Słowikowskiego, Angelikę Sarnę i Anetę Lemiesz. 

Przebudzenie Anity Włodarczyk 

Od początku sezonu letniego Anita Włodarczyk poszukuje swojej mistrzowskiej formy. Pierwszy jej błysk widzieliśmy w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. W najlepszej próbie młociarka osiągnęła 74.81 metra. To najlepszy wynik w tym roku w Europie, który zapewnia jej pewny start w mistrzostwach świata oraz w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Jednocześnie lepiej od niej w tym roku rzucało aż siedem młociarek spoza Europy, dlatego o medal w Budapeszcie może być bardzo trudno. W Bańskiej Bystrzycy kolejne miejsca zajęły Węgierka Reka Gyuratz i Francuzka Alexandra Tavernier. 

Cenne zwycięstwo Cypriana Mrzygłoda

Kolejny dobry wynik w tym sezonie osiągnął oszczepnik Cyprian Mrzygłód. Na Słowacji rzucił 82.04 metra, co pozwoliło mu na zwycięstwo. Wynik ten przybliża Polaka do zapewnienia sobie kwalifikacji na sierpniowe mistrzostwa świata z rankingu. Na mityngu P-T-S meeting 2023 podium uzupełnili Słowak Jakub Kubinec i Ukrainiec Artur Felfner. Liczymy na to, że Cypriana Mrzygłoda zobaczymy również w Budapeszcie. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W pozostałych konkurencjach biało-czerwoni nie zbliżyli się do pozycji medalowych. Piąte miejsce w biegu na 200 metrów osiągnął Przemysław Słowikowski z czasem 20.92. Najlepszy tego dnia okazał się reprezentant gospodarzy Jan Volko. Miejsca na podium uzupełnili Brytyjczyk Adam Clayton i Czech Ondrej Macik. Polakowi do podium zabrakło 0,07 sekundy. Dwie Polki oglądaliśmy w biegu na 800 metrów. Aneta Lemiesz pełniła rolę zawodniczki rozprowadzającej, a na szóstym miejscu finiszowała Angelika Sarna z wynikiem 2:00.61. Wygrała Słowenka Anita Horvat, a Polce do podium zabrakło 0,21 sekundy. Mityng w Bańskiej Bystrzycy miał rangę World Athletics Continental Tour – Silver.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....