STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwa Włodarczyk i Mrzygłoda na mityngu w Bańskiej Bystrzycy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwa Włodarczyk i Mrzygłoda na mityngu w Bańskiej Bystrzycy

Anita Włodarczyk i Cyprian Mrzygłód odnieśli cenne zwycięstwa na mityngu lekkoatletycznym P-T-S meeting 2023 w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Polska młociarka rzuciła 74.81 metra i ustanowiła najlepszy wynik w tym roku w Europie. Polak w rzucie oszczepem wygrał z wynikiem 82.04 metra i przybliżył się do wyjazdu na mistrzostwa świata w Budapeszcie. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Przemysława Słowikowskiego, Angelikę Sarnę i Anetę Lemiesz. 

Przebudzenie Anity Włodarczyk 

Od początku sezonu letniego Anita Włodarczyk poszukuje swojej mistrzowskiej formy. Pierwszy jej błysk widzieliśmy w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. W najlepszej próbie młociarka osiągnęła 74.81 metra. To najlepszy wynik w tym roku w Europie, który zapewnia jej pewny start w mistrzostwach świata oraz w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Jednocześnie lepiej od niej w tym roku rzucało aż siedem młociarek spoza Europy, dlatego o medal w Budapeszcie może być bardzo trudno. W Bańskiej Bystrzycy kolejne miejsca zajęły Węgierka Reka Gyuratz i Francuzka Alexandra Tavernier. 

Cenne zwycięstwo Cypriana Mrzygłoda

Kolejny dobry wynik w tym sezonie osiągnął oszczepnik Cyprian Mrzygłód. Na Słowacji rzucił 82.04 metra, co pozwoliło mu na zwycięstwo. Wynik ten przybliża Polaka do zapewnienia sobie kwalifikacji na sierpniowe mistrzostwa świata z rankingu. Na mityngu P-T-S meeting 2023 podium uzupełnili Słowak Jakub Kubinec i Ukrainiec Artur Felfner. Liczymy na to, że Cypriana Mrzygłoda zobaczymy również w Budapeszcie. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W pozostałych konkurencjach biało-czerwoni nie zbliżyli się do pozycji medalowych. Piąte miejsce w biegu na 200 metrów osiągnął Przemysław Słowikowski z czasem 20.92. Najlepszy tego dnia okazał się reprezentant gospodarzy Jan Volko. Miejsca na podium uzupełnili Brytyjczyk Adam Clayton i Czech Ondrej Macik. Polakowi do podium zabrakło 0,07 sekundy. Dwie Polki oglądaliśmy w biegu na 800 metrów. Aneta Lemiesz pełniła rolę zawodniczki rozprowadzającej, a na szóstym miejscu finiszowała Angelika Sarna z wynikiem 2:00.61. Wygrała Słowenka Anita Horvat, a Polce do podium zabrakło 0,21 sekundy. Mityng w Bańskiej Bystrzycy miał rangę World Athletics Continental Tour – Silver.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...