STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwo Aleksandry Lisowskiej w półmaratonie w Karlowych Warach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwo Aleksandry Lisowskiej w półmaratonie w Karlowych Warach

Reprezentantka Polski Aleksandra Lisowska w świetnym stylu wygrała półmaraton w Karlowych Warach. Polka linię mety przecięła z czasem 1:13:24. Zawody w Czechach zaliczane są do prestiżowego cyklu World Athletics Label Road Races. Aleksandra Lisowska od początku czuła się bardzo pewnie. Polka o ponad minutę wyprzedziła Bułgarkę Militsę Mirchewą. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 466 biegaczek. 

Pewne zwycięstwo Aleksandry Lisowskiej

Polka była jedną z faworytek półmaratonu w Karlowych Warach. W poprzednim roku potwierdziła, że zalicza się do europejskiej czołówki i sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy w maratonie podczas zawodów rozgrywanych w Monachium. Tym razem w Czechach od początku plasowała się w czołówce. Po przebiegnięciu połowy dystansu zajmowała drugie miejsce i przegrywała tylko o sekundę z Mirchewą. Druga połowa dystansu to już prawdziwy popis Aleksandry Lisowskiej. Wyprzedziła konkurentki i samotnie pobiegła po zwycięstwo. Na mecie zmierzono jej czas 1:13:24. 

Nasza lekkoatletka o ponad minutę wyprzedziła drugą na mecie Militsę Mirchewą z Bułgarii. Trzecie miejsce zajęła Hanne Verbruggen z Belgii. Ta do Polki straciła równo trzy minuty. Pozostałym Polkom poszło zdecydowanie gorzej. Kolejna w klasyfikacji była Katarzyna Krzyżanowska, która z czasem 2:02:05 zajęła 173. miejsce. 

Słabsze wyniki reprezentantów Polski

Tym razem o wysoką pozycję nie powalczył żaden z Polaków. Najlepiej poszło Filipowi Basajowi, który osiągnął czas 1:28:32 i zajął 56. miejsce. Dopiero na 171. miejscu znalazł się Lesław Mateńczuk, który pobiegł blisko dziesięć minut wolniej od Basaja. 

Rosnąca forma Aleksandry Lisowskiej

Ostatnie miesiące to rosnąca forma Aleksandry Lisowskiej. Dotychczas jej największym sukcesem jest mistrzostwo Europy wywalczone przed rokiem w Monachium. Na koncie ma również pięć złotych medali mistrzostw Polski zdobywanych w maratonie, półmaratonie i w biegu na 10 000 metrów. Teraz Polska pracuje nad zbudowaniem formy na najważniejsze imprezy w tym sezonie. Najważniejszą z nich będą mistrzostwa świata, które w sierpniu odbędą się w Budapeszcie

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...