STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwo Justyny Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów podczas mityngu w Dortmundzie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwo Justyny Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów podczas mityngu w Dortmundzie

Podczas halowego mityngu PSD Bank Indoor Meeting w niemieckim Dortmundzie mogliśmy oglądać tylko jedną reprezentantkę Polski. Justyna Święty-Ersetic pokazała się w nim ze znakomitej strony i pewnie wygrała bieg na 400 metrów. To znakomity początek sezonu halowego w wykonaniu polskiej lekkoatletki i dobry prognostyk przed kolejnymi startami. 

Zwycięstwo i minimum na mistrzostwa świata w Belgradzie

Justyna Świety-Ersetic pobiegła w Dortmundzie bardzo dobrze, dzięki czemu bez problemu wywalczyła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które uprawnia ją do udziału w halowych mistrzostwach świata w Belgradzie, które odbędą się w tym roku. Polka dość późno rozpoczęła sezon, ponieważ wcześniej musiała przebywać w przymusowej izolacji w związku z zarażeniem koronawirusem. Na szczęście Polka wróciła już do zdrowia i dobrze zainaugurowała sezon halowy 2022. W wypowiedziach wskazuje na to, że chce poprawić swoje osiągnięcia biegowe z 2018 roku, gdy sięgała po międzynarodowe sukcesy. 


W Dortmundzie Polka osiągnęła czas 52,10, co pozwoliło jej na wygranie mityngu. Drugie miejsce ze stratą 0,5 sekundy zajęła Kubanka Roxana Gomez, a na trzecim miejscu 0,51 sekundy za Polką sklasyfikowana została Belgijka Cynthia Bolingo. Justyna Święty-Ersetic była jedyną reprezentantką Polski, która wzięła udział w PSD Bank Indoor Meeting. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...