Zwycięstwo Natalii Kaczmarek na mityngu w Ostrawie. Urbanek na podium

Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwo Natalii Kaczmarek na mityngu w Ostrawie. Urbanek na podium

Polscy lekkoatleci nie mają chwili wytchnienia. Po zmaganiach na Igrzyskach Europejskich kilkoro z nich od razu wzięło udział w mityngu Zlata Tetra w czeskiej Ostrawie. Najlepiej poszło Natalii Kaczmarek, która triumfowała w biegu na 400 metrów. Trzecie miejsce w konkursie rzutu dyskiem zajął Robert Urbanek. Ponadto w mityngu oglądaliśmy m.in.: Martynę Galant, Piotra Liska, Jakuba Szymańskiego, Damiana Czykiera, Weronikę Lizakowską i Michała Haratyka. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold.

Przekonujące zwycięstwo Natalii Kaczmarek

Kolejne przekonujące zwycięstwo w tym sezonie odniosła Natalia Kaczmarek. Nasza specjalistka od dystansu 400 metrów finiszowała w Ostrawie z czasem 50.88. Dzięki temu z wyraźną przewagą wygrała. Na ostatnich metrach jeszcze podkreśliła swoją przewagę. Kolejne miejsca na podium tej konkurencji zajęły Czeszki Lada Vondrova (51.43) i Tereza Petrzilkova (51.99).

Cenne podium Roberta Urbanka

Z dobrej strony ponownie pokazał się Robert Urbanek, który na Igrzyskach Europejskich wywalczył medal. Teraz w rzucie dyskiem zajął trzecie miejsce w mityngu Zlata Tetra. W najlepszej próbie osiągnął wynik 63.36. Dzięki temu zdobył kolejne cenne punkty w rankingu, który decyduje o przepustce na tegoroczne mistrzostwa świata i przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Zawody wygrał kapitalny w tym sezonie Kristjan Čeh ze Słowenii. Rzucił 68.55 i poprawił rekord mityngu. Drugie miejsce zajął Chorwat Martin Markowić z wynikiem 64.00.

Jak poszło pozostałym Polakom?

W Czechach oglądaliśmy liczne grono biało-czerwonych. Na czwartym miejscu zmagania ukończył tyczkarz Piotr Lisek, który w najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.70. Dwóch reprezentantów Polski oglądaliśmy na 110 metrów przez płotki. Jakub Szymański był szósty, a Damian Czykier siódmy. Michał Haratyk z wynikiem 20.52 zajął siódme miejsce w pchnięciu kulą. Siódme miejsce zajęła również Martyna Galant w biegu na 1500 metrów. Finiszowała z czasem 4:04.11, co jest jej nowym rekordem życiowym. W biegu tym 12. miejsce zajęła Weronika Lizakowska. Na 1500 metrów dopiero 18. miejsce zajął Filip Rak.