Hokeiści Comarch Cracovii zdobyli Puchar Kontynentalny

Strona głównaHokej na lodzieHokeiści Comarch Cracovii zdobyli Puchar Kontynentalny

Zespół Comarch Cracovii w hokeju na lodzie wygrał oba mecze finałowe w ramach Pucharu Kontynentalnego (2:1 z Karagandą i 4:0 z Aalborg), dzięki czemu sięgnął po złoty medal. 

Hokeiści „Pasów” znaleźli się w grupie finałowej duńskiego turnieju wraz z gospodarzami Aalborg Pirates oraz z kazachską SaryArka Karaganda. O trofeum walczyły trzy, a nie cztery drużyny, jak początkowo zakładano. W związku z wykluczeniem białoruskiej drużyny należało przebudować harmonogram rozgrywek. 

W pierwszym meczu Cracovia zmierzyła się z Kazachami, z którymi nie miała najlepszych wspomnień, ponieważ w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego przegrała z nimi 0:2. I tym razem spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej, bo rywale objęli prowadzenie już w pierwszej tercji. Druga tercja należała jednak do krakowskiej ekipy, która finalnie zwyciężyła 2:1. 

Drugi mecz Cracovia rozegrała z gospodarzami turnieju. Nie dała im jednak żadnych szans i pewnie wygrała 4:0, dzięki czemu już w sobotę zapewniła sobie triumf w Pucharze Kontynentalnym. Co prawda do rozegrania w niedzielę pozostał już mecz Duńczyków z Kazachami, lecz nie miał on wpływu na losy „Pasów”. 

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i od początku w niego wierzyliśmy, inaczej nie mielibyśmy po co lecieć do Danii. Cała drużyna zapracowała na ten Puchar!

Martin Dudáš dla oficjalnej strony Comarch Cracovii

Po ostatnim meczu hokeiści z Krakowa odebrali złote medale i wznieśli do góry wymarzone trofeum. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...