STS KOD PROMOCYJNY

Hokeiści Comarch Cracovii zdobyli Puchar Kontynentalny

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaHokej na lodzieHokeiści Comarch Cracovii zdobyli Puchar Kontynentalny

Zespół Comarch Cracovii w hokeju na lodzie wygrał oba mecze finałowe w ramach Pucharu Kontynentalnego (2:1 z Karagandą i 4:0 z Aalborg), dzięki czemu sięgnął po złoty medal. 

Hokeiści „Pasów” znaleźli się w grupie finałowej duńskiego turnieju wraz z gospodarzami Aalborg Pirates oraz z kazachską SaryArka Karaganda. O trofeum walczyły trzy, a nie cztery drużyny, jak początkowo zakładano. W związku z wykluczeniem białoruskiej drużyny należało przebudować harmonogram rozgrywek. 

W pierwszym meczu Cracovia zmierzyła się z Kazachami, z którymi nie miała najlepszych wspomnień, ponieważ w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego przegrała z nimi 0:2. I tym razem spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej, bo rywale objęli prowadzenie już w pierwszej tercji. Druga tercja należała jednak do krakowskiej ekipy, która finalnie zwyciężyła 2:1. 

Drugi mecz Cracovia rozegrała z gospodarzami turnieju. Nie dała im jednak żadnych szans i pewnie wygrała 4:0, dzięki czemu już w sobotę zapewniła sobie triumf w Pucharze Kontynentalnym. Co prawda do rozegrania w niedzielę pozostał już mecz Duńczyków z Kazachami, lecz nie miał on wpływu na losy „Pasów”. 

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i od początku w niego wierzyliśmy, inaczej nie mielibyśmy po co lecieć do Danii. Cała drużyna zapracowała na ten Puchar!

Martin Dudáš dla oficjalnej strony Comarch Cracovii

Po ostatnim meczu hokeiści z Krakowa odebrali złote medale i wznieśli do góry wymarzone trofeum. 

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...