Paweł Fajdek „sportowcem tygodnia”. Bezkonkurencyjny mistrz świata

Strona głównaSukcesy i rekordyPaweł Fajdek "sportowcem tygodnia". Bezkonkurencyjny mistrz świata

W naszym cotygodniowym cyklu na najlepszego sportowca minionego tygodnia wygrał tym razem Paweł Fajdek. Polski młociarz po raz piąty z rzędu został mistrzem świata w swojej dyscyplinie sportowej.

Zwycięzca mógł być tylko jeden

Ten tytuł nie mógł przypaść nikomu innemu! Paweł Fajdek po raz piąty z rzędu wygrał mistrzostwo świata w rzucie młotem. Polak tym samym udowodnił, że jest prawdziwym dominatorem w swojej dyscyplinie sportowej. Złoty medal zapewnił naszemu młociarzowi rzut na odległość 81,89. Podczas najważniejszej imprezy lekkoatletycznej Fajdek jest bezkonkurencyjny od 2013 roku! 33-latkowi urodzonemu w Świebodzicach brakuje jeszcze tylko jednego tytułu, aby zrównać się liczbą zdobytych złotych medali na mistrzostwach świata z rzędu z obecnym rekordzistą – Sergiejem Bubką, tyczkarzem z Ukrainy.

Lekkoatleci na medal

Należy podkreślić, że nie tylko Paweł Fajdek w minionym tygodniu spisał się – dosłownie i w przenośni – na medal. Wojciech Nowicki został wicemistrzem świata w rzucie młotem, podczas gdy Katarzyna Zdziebło wywalczyła brąz w chodzie na 20 kilometrów. Medal Zdziebło jest pozytywną niespodzianką, gdyż nie była ona stawiana w gronie faworytek do stanięcia na podium. Uzyskany przez polską chodziarkę rezultat (1:27.31) został tym samym nowym rekordem Polski.

Za polskimi sportowcami naprawdę udane zawody w amerykańskim Eugene!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...