Polacy Drużynowymi Mistrzami Europy u-23 na żużlu

Strona głównaŻużelPolacy Drużynowymi Mistrzami Europy u-23 na żużlu

Reprezentanci Polski na żużlu kapitalnie pojechali w finale DME u-23 i ponownie wywalczyli złote medale. Tym samym biało-czerwoni po raz trzeci z rzędu triumfowali w tej kategorii wiekowej. W drużynie prowadzonej przez Rafała Dobruckiego pojechali: Wiktor Przyjemski, Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Jakub Miśkowiak i Damian Ratajczak. Podium we francuskim Macon uzupełnili Duńczycy i Szwedzi.

Piękna jazda Polaków i pewne zwycięstwo 

Polacy byli faworytami w walce o złoty medal we francuskim Macon. Wszystko dlatego, że od lat dominują w kategoriach młodzieżowych w rywalizacji żużlowej. Tym razem jednak Rafał Dobrucki zdecydował się na powołanie do składu aż czterech juniorów i tylko jednego seniora. Rywale dysponowali większym doświadczeniem, jednak moc i umiejętności były po stronie biało-czerwonych. Dzięki temu znów zdominowali rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Europy u-23. 

Nasi zawodnicy od razu ruszyli mocno i nie chcieli zostawić nic przypadkowi. Jako pierwszy pojechał Mateusz Cierniak i od razu przywiózł trójkę. Później w jego ślady poszli Wiktor Przyjemski i Bartłomiej Kowalski. Po trzech biegach Polacy mieli 9 punktów i wyraźnie prowadzili. Później w pełni kontrolowali sytuację na torze. Słabsze biegi nie wpływały na zwiększenie nerwowości, ponieważ zdarzały się bardzo rzadko. Ostatecznie Polacy na cztery wyścigi przed końcem zapewnili sobie tytuł mistrzowski, zdobywając łącznie 45 punktów. Na ten dorobek zapracowali: Bartłomiej Kowalski (14), Jakub Miśkowiak (10), Wiktor Przyjemski (9), Mateusz Cierniak (9), Damian Ratajczak (3). Jednocześnie Bartłomiej Kowalski był najlepiej punktującym zawodnikiem w całej rywalizacji. 

Dania i Szwecja na podium 

Zgodnie z oczekiwaniami na podium znalazły się jeszcze zespoły Danii i Szwecji, a Francuzi stanowili tylko tło. Gospodarze nie należą do światowej czołówki i było to widać, ponieważ zajęli czwarte miejsce z dorobkiem zaledwie 11. punktów. Drużynowymi wicemistrzami Europy zostali Duńczycy, którzy zdobyli 36 punktów. Brąz przypadł Szwedom z 28. punktami na koncie. 

  1. Polska 45 punktów
  2. Dania 36 punktów
  3. Szwecja 28 punktów
  4. Francja 11 punktów

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...