STS KOD PROMOCYJNY

Polacy Drużynowymi Mistrzami Europy u-23 na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelPolacy Drużynowymi Mistrzami Europy u-23 na żużlu

Reprezentanci Polski na żużlu kapitalnie pojechali w finale DME u-23 i ponownie wywalczyli złote medale. Tym samym biało-czerwoni po raz trzeci z rzędu triumfowali w tej kategorii wiekowej. W drużynie prowadzonej przez Rafała Dobruckiego pojechali: Wiktor Przyjemski, Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Jakub Miśkowiak i Damian Ratajczak. Podium we francuskim Macon uzupełnili Duńczycy i Szwedzi.

Piękna jazda Polaków i pewne zwycięstwo 

Polacy byli faworytami w walce o złoty medal we francuskim Macon. Wszystko dlatego, że od lat dominują w kategoriach młodzieżowych w rywalizacji żużlowej. Tym razem jednak Rafał Dobrucki zdecydował się na powołanie do składu aż czterech juniorów i tylko jednego seniora. Rywale dysponowali większym doświadczeniem, jednak moc i umiejętności były po stronie biało-czerwonych. Dzięki temu znów zdominowali rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Europy u-23. 

Nasi zawodnicy od razu ruszyli mocno i nie chcieli zostawić nic przypadkowi. Jako pierwszy pojechał Mateusz Cierniak i od razu przywiózł trójkę. Później w jego ślady poszli Wiktor Przyjemski i Bartłomiej Kowalski. Po trzech biegach Polacy mieli 9 punktów i wyraźnie prowadzili. Później w pełni kontrolowali sytuację na torze. Słabsze biegi nie wpływały na zwiększenie nerwowości, ponieważ zdarzały się bardzo rzadko. Ostatecznie Polacy na cztery wyścigi przed końcem zapewnili sobie tytuł mistrzowski, zdobywając łącznie 45 punktów. Na ten dorobek zapracowali: Bartłomiej Kowalski (14), Jakub Miśkowiak (10), Wiktor Przyjemski (9), Mateusz Cierniak (9), Damian Ratajczak (3). Jednocześnie Bartłomiej Kowalski był najlepiej punktującym zawodnikiem w całej rywalizacji. 

Dania i Szwecja na podium 

Zgodnie z oczekiwaniami na podium znalazły się jeszcze zespoły Danii i Szwecji, a Francuzi stanowili tylko tło. Gospodarze nie należą do światowej czołówki i było to widać, ponieważ zajęli czwarte miejsce z dorobkiem zaledwie 11. punktów. Drużynowymi wicemistrzami Europy zostali Duńczycy, którzy zdobyli 36 punktów. Brąz przypadł Szwedom z 28. punktami na koncie. 

  1. Polska 45 punktów
  2. Dania 36 punktów
  3. Szwecja 28 punktów
  4. Francja 11 punktów
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...