STS KOD PROMOCYJNY

Polacy Drużynowymi Mistrzami Świata u-21 na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelPolacy Drużynowymi Mistrzami Świata u-21 na żużlu

Młodzi reprezentanci Polski na żużlu potwierdzili swoją dominację i ponownie zostali drużynowymi mistrzami świata u-21 na żużlu. W składzie: Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski i Bartłomiej Kowalski wygrali zawody Speedway of Nations 2 rozgrywane w łotewskiej rydze i obronili tytuł. Kolejne miejsca na podium zajęli Duńczycy i Łotysze. Dla tych ostatnich to pierwszy medal imprezy tej rangi w historii. 

Pewne prowadzenie po rundzie zasadniczej 

Zawody Speedway of Nations 2 w Rydze miały rangę drużynowych mistrzostw świata u-21. Zmagania rozgrywano w formie wyścigów, w których startowało po dwóch zawodników z danej reprezentacji. Od początku Polacy czuli się w Rydze doskonale. Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski z dużą regularnością przyjeżdżali na dwóch pierwszych miejscach, a swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył również Bartłomiej Kowalski. Dzięki temu po rundzie zasadniczej biało-czerwoni mieli 39 punktów i pewnie awansowali do wielkiego finału. 

Za ich plecami toczyła się wyrównana walka. Ostatecznie do finału po barażu awansowali Duńczycy, a zawody z brązowym medalem zakończyli Łotysze. Dla nich jest to pierwszy medal w historii imprezy tej rangi. Tuż poza podium finiszowali Australijczycy. Dalsze miejsca w Speedway of Nations 2 zajęli: Niemcy, Czesi i Brytyjczycy. 

Przekonujące zwycięstwo w finale

W wielkim finale Polacy o złoto walczyli z reprezentacją Danii. Z naszej strony jechali Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski. U przeciwników oglądaliśmy Esbena Hjerrilda i Jespera Knudsena. Start ten był prawdziwym popisem Polaków. Od pierwszego łuku to Cierniak i Przyjemski wyszli na prowadzenie i pewnie jechali po złoto. Ostatecznie pierwszy przyjechał Cierniak, a drugi Przyjemski. Dzięki temu Polacy wygrali finał 7:2 i pewnie obronili tytuł młodzieżowych drużynowych mistrzów świata na żużlu. To już 16. tytuł młodzieżowy dla biało-czerwonych, którzy łącznie na podium stawali 18 razy w latach 2005-2023. Tym samym są prawdziwymi dominatorami. Potwierdzili to również w Rydze, która dla naszych żużlowców okazała się być bardzo szczęśliwa. Dzień później po zwycięstwo w Grand Prix Łotwy sięgnął Bartosz Zmarzlik.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...