Poznaliśmy mistrzów Polski w biegach narciarskich

Strona głównaSporty zimowePoznaliśmy mistrzów Polski w biegach narciarskich

Za nami mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Choć na starcie zabrakło największych polskich gwiazd, to zmagania w Zakopanem przyniosły wiele emocji. Po złote medale sięgali: Weronika Kaleta, Daria Szkurat, Mateusz Haratyk i Sebastian Bryja. W rywalizacji zabrakło: Izabeli Marcisz, Moniki Skinder i Macieja Staręgi, którzy biorą udział w prestiżowych zawodach Tour de Ski, które są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata.

Weronika Kaleta i Daria Szkurat najlepsze wśród kobiet

Seniorki rywalizowały na dystansach 5 kilometrów techniką klasyczną oraz 10 kilometrów stylem dowolnym. W pierwszej konkurencji mistrzynią Polski została Weronika Kaleta, która reprezentuje barwy LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Ostatecznie o ponad 20 sekund wyprzedziła ona wicemistrzynię Polski Darię Szkurat z KS Chochołów. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Karolina Kaleta, która także na co dzień trenuje w LKS Markam.

Na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną mistrzynią Polski została Daria Szkurat. Aż o minutę wyprzedziła ona drugą na mecie Karolinę Kaletę. Trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyła Andżelika Szyszka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Mateusz Haratyk i Sebastian Bryja najlepsi wśród mężczyzn

Obok zawodów pań rozegrano również zmagania mężczyzn. Tu rywalizacja toczyła się na 10 kilometrów techniką klasyczną oraz na 15 kilometrów techniką dowolną. Na pierwszym dystansie mistrzem Polski został Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Walka toczyła się do samego końca i ostatecznie o 6 sekund wyprzedził on Sebastiana Bryję z UKS Regle Kościelisko. Na trzecim miejscu podium znalazł się Piotr Jarecki z KS AZS AWF Katowice.

Wyścig na 10 kilometrów techniką dowolną był mniej emocjonujący. Tu zdecydowanie najlepszy był zaledwie 20-letni Sebastian Bryja. Osiągnął ponad 40 sekund przewagi nad drugim Piotrem Jareckim. Trzecie miejsce zajął Mateusz Haratyk.

Sebastian Bryja został również mistrzem Polski wśród kadetów na 15 kilometrów stylem dowolnym. Najlepszą kadetką została Karolina Kaleta.