STS KOD PROMOCYJNY

Wielki mecz polskich siatkarek. Pokonały Włoszki i jadą na igrzyska

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceWielki mecz polskich siatkarek. Pokonały Włoszki i jadą na igrzyska

Reprezentantki Polski w siatkówce w pięknym stylu wywalczyły przepustkę na turniej olimpijski 2024 w Paryżu. W decydującym meczu pokonały 3:1 Włoszki, choć rozpoczęły od łatwo przegranego seta. Później wszystko układało się po ich myśli. Podopieczne Stefano Lavariniego wywalczyły kwalifikację olimpijską na turnieju w Łodzi. Razem z nimi dokonały tego Amerykanki. Polki w całym turnieju przegrały tylko jeden mecz z Tajlandią. 

Kapitalna gra biało-czerwonych

Mecz Polska – Włochy kończył turniej kwalifikacyjny na igrzyska olimpijskie, który rozgrywano w Łodzi. Wyniki ułożyły się w ten sposób, że lepszy z tych zespołów zapewniał sobie awans na igrzyska. Gra toczyła się o wielką stawkę i lepiej rozpoczęły ją faworyzowane Włoszki. W pierwszym secie to one były stroną wyraźnie lepszą. Umiejętnie wykorzystywały błędy Polek i bardzo szybko wygrały 25:15. Podopieczne Stefano Lavariniego znalazły się w trudnym położeniu. Bilet do Paryża się oddalał

Kluczowa dla losów tego meczu wydaje się być druga partia. W niej gra toczyła się punkt za punkt, jednak w końcówce to Włoszki zyskały małą przewagę. Wyszły na 23:21. Później Polki odrobiły straty i wygrały na przewagi 26:24. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg. Ponownie długo prowadziły Włoszki, w tym 20:17. Końcówka to popis Polek, które dodatkowo niosła publiczność zgromadzona na trybunach w Łodzi. Skończyło się 25:23. Biało-czerwone były już tylko o seta od awansu na turniej olimpijski. W czwartej partii Polki poszły za ciosem. Tym razem to one były wyraźnie lepsze i bez większych problemów wygrały 25:21, a cały mecz 3:1. Dzięki temu w fantastycznym stylu wywalczyły przepustkę na turniej olimpijski. Wystąpią na nim po 16. latach przerwy. Najwięcej punktów dla naszej reprezentacji zdobyły: Magdalena Stysiak (27) i Martyna Łukasik (10).

Polska – Włochy 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21)

Awans po 16 latach

Po wcześniejszej porażce z Tajlandią Polki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Na szczęście w dwóch ostatnich meczach turnieju zagrały kapitalnie. Pokonały kolejno Amerykanki i Włoszki. Oba mecze skończyły się wynikami 3:1. Dzięki temu Polki po 16. latach wrócą na turniej olimpijski. To duży sukces drużyny prowadzonej przez Stefano Lavariniego, która ma za sobą kapitalny sezon reprezentacyjny. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy