Asystent Zieliński. Napoli wygrało 4:0 z Monzą

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąAsystent Zieliński. Napoli wygrało 4:0 z Monzą

Świetny początek sezonu notuje Piotr Zieliński w barwach Napoli. Pomocnik reprezentacji Polski do gola z 1. kolejki Serie A dołożył kolejne liczby. Tym razem w meczu 2. kolejki z Monzą Polak popisał się dwoma asystami. Notował je przy bramkach otwierającej i kończącej spotkanie. SSC Napoli jest liderem rozgrywek Serie A i duży w tym udział Piotra Zielińskiego, który bardzo długo łączony był z innymi klubami. Póki co został we Włoszech i spisuje się znakomicie. Polak rozegrał pełne spotkanie.

Kluczowa asysta i otwarcie wyniku

Piotr Zieliński znów od samego początku był bardzo aktywny. Widać, że wziął sobie do serca walkę o odbudowanie silnej pozycji w zespole i idzie mu znakomicie. O ile pierwsze próby pomocnika nie przynosiły jeszcze efekty, to jednak w 35. minucie w końcu to się udało. Polak rozpoczął akcję i odegrał do znajdującego się przed polem karnym Gruzina Chwiczy Kwaracchelii. Ten uderzył zza pola karnego i wyprowadził Napoli na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy gospodarze jeszcze powiększyli swoją przewagę. Trafienie zanotował Nigeryjczyk Victor Osimhen i Napoli prowadziło z Monzą już 2:0.

Kontynuacja dobrej gry po przerwie

Po przerwie gracze SSC Napoli kontynuowali swoją dobrą grę. Byli stroną dominującą, a wiele z ataków gospodarzy w środku pola napędzał Piotr Zieliński. Polak podchodził również do stałych fragmentów gry. Na trzecią bramkę w meczu kibice musieli czekać do 62. minuty. Wówczas w polu karnym bardzo dobrze spisał się Chwicza Kwaracchelia. Dryblingiem minął rywali i dołożył drugie trafienie w tym meczu. Ostatnia bramka padła już w doliczonym czasie gry. Piotr Zieliński popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, a tam w pole karne wbiegł Kim Min Jae i z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Ostatecznie SSC Napoli wygrało 4:0 i potwierdza dobry początek sezonu. W pierwszej kolejce podopieczni Luciano Spallettiego wygrali 5:2 z Hellasem Verona i pozostają liderami rozgrywek.

SSC Napoli – AC Monza 4:0 (2:0)

Serie A: gdzie oglądać ligę włoską?