STS KOD PROMOCYJNY

Damian Szymański i Jakub Piotrowski z krajowymi pucharami w Grecji i w Bułgarii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDamian Szymański i Jakub Piotrowski z krajowymi pucharami w Grecji i w...

Reprezentanci Polski Damian Szymański i Jakub Piotrowski cieszą się z kolejnych trofeów w swojej karierze. Pierwszy wywalczył Puchar Grecji w barwach AEK Ateny. Wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Grecji. Jakub Piotrowski wspólnie z Łudogorcem Razgrad wywalczył Puchar Bułgarii i wciąż pozostaje w walce o mistrzostwo kraju. 

Świetny sezon Szymańskiego w Grecji

Z drugiego trofeum w krótkim odstępie czasu cieszy się Damian Szymański. Niedawno z AEK Ateny wywalczył mistrzostwo Grecji, a teraz dołożył do tego krajowy puchar. Polak już tradycyjnie wybiegł w pierwszym składzie swojej drużyny. Grał do 61. minuty i zszedł przy wyniku 1:0. Co ciekawe, AEK juz od 6. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Lazarosa Roty. Nie przeszkodziło to w końcowym zwycięstwie 2:0. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył jeszcze Paulo Fernandos. W pokonanej drużynie PAOK Saloniki na kilka ostatnich minut wszedł Tomasz Kędziora. Niestety nie pomógł w odwróceniu losów spotkania i na jego szyi zawisł srebrny medal. 

Pewne zwycięstwo Łudogorca Razgrad

Od kilku lat Jakub Piotrowski jest pewnym punktem Łudogorca Razgrad. Z zespołem tym walczy o trofea w Bułgarii oraz o dobre występy w Europie. Właśnie sięgnął po krajowych puchar. W wielkim finale jego drużyna pokonała 3:1 CSKA 1948 Sofia. Polski pomocnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w 55. minucie przy stanie 2:0. Zmienił strzelca dwóch bramek Caio Vidala. Do końca spotkania zespół z Razgradu kontrolował przebieg meczu i zasłużenie wywalczył Puchar Bułgarii. Drużyna Polaka walczy też o mistrzostwo kraju. Na trzy kolejki przed końcem jest liderem i ma punkt przewagi nad niedawnym rywalem w finale pucharu. 

Dobra forma Polaków cieszy przed zbliżającymi się meczami reprezentacji. Być może któryś z nich dostanie powołanie od Fernando Santosa na spotkanie towarzyskie z Niemcami i mecz o punkty z Mołdawią. Biało-czerwoni walczą o awans na Mistrzostwa Europy 2024. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...