Damian Szymański mistrzem Grecji z AEK Ateny

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDamian Szymański mistrzem Grecji z AEK Ateny

Damian Szymański z AEK Ateny został mistrzem Grecji. Drużyna Polaka tytuł zapewniła sobie w ostatniej kolejce po tym, jak przed własną publicznością wygrała 4:0 z Volos. Szymański strzelił gola i był jednym z bohaterów tego meczu oraz całego sezonu w wykonaniu AEK. Do ostatniej kolejki zespół walczył o tytuł z Panathinaikosem Ateny, w którego kadrze znajduje się Tymoteusz Puchacz.

Wysokie zwycięstwo i przypieczętowanie mistrzostwa

Przed meczem sytuacja AEK Ateny była bardzo komfortowa. Zespołowi temu do mistrzostwa brakowało punktu. Wystarczyło zremisować przed własną publicznością z Volos, które zajęło szóste miejsce w lidze i w ostatnich tygodniach notowało serię porażek. Drużyna Polaka jednak nie chciała grać na pół gwizdka. Już do przerwy było 2:0 po bramkach Stevena Zubera i Mijata Gacinovicia. Po przerwie do siatki trafił jeszcze Orbelin Pineda, a wynik na 4:0 w 88. minucie ustalił Damian Szymański, który dobrze odnalazł się w polu karnym rywali i wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. To jego druga bramka w tym sezonie.

Po końcowym gwizdku AEK mógł fetować 13. mistrzostwo w historii. Jednocześnie to dopiero drugi tytuł w XXI wieku. Zespól zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów w sezonie 2023/24. Kolejne miejsca na podium zajęły Panathinaikos Ateny i Olympiakos Pireus. Tuż za czołową trójką znalazł się PAOK Saloniki z Tomaszem Kędziorą w składzie.

Polak ważną częścią drużyny

Damian Szymański jest bardzo ważną częścią drużyny AEK Ateny. Występuje w niej od 2020 roku i jest podstawowym zawodnikiem. Gra na pozycji defensywnego pomocnika. Niedawno przedłużył kontrakt i związał się z zespołem ze stolicy Grecji na kolejne cztery lata. To tylko potwierdzenie tego, że w AEK Ateny czuje się znakomicie. Teraz razem z tą drużyną sięgnął po największy sukces w swojej dotychczasowej karierze klubowej. W tym sezonie Damian Szymański zagrał w 30 z 36 kolejek greckiej Super League. Zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę