Drugie miejsce Wisły Kraków w Lidze Mistrzów w amp futbolu

Strona głównaPiłka nożnaDrugie miejsce Wisły Kraków w Lidze Mistrzów w amp futbolu

Zawodnicy ampfutbolowej Wisły Kraków po raz drugi z rzędu zajęli drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To duży sukces zespołu spod Wawelu. Tegoroczny turniej finałowy był rozgrywany w hiszpańskiej Esteponie. W wielkim Wisła Kraków stoczyła emocjonujący bój z Sahinbey Belediyespor, z Turcji. Krakowianie prowadzili już 2:0, jednak w końcówce stracili bramkę na 2:3 i ponownie zostali drugą drużyną Europy.

Wygrana w Lidze Mistrzów była o włos

Ampfutboliści Wisły Kraków należą do najlepszych w Europie i ponownie to potwierdzili. W hiszpańskiej Esteponie od początku spisywali się znakomicie. Finałowy turniej Ligi Mistrzów rozpoczęli od kompletu zwycięstw w rozgrywkach grupowych. Tam kolejno pokonali 2:0 Sporting Amp Football (Włochy), 4:2 Flamencos Amputados Sur (Hiszpania) i po walkowerze 3:0 FC Dila Gori (Gruzja). Dzięki temu awansowali do półfinału. Półfinałowe starcie to niezwykle wyrównany bój z angielskim Portsmouth Amputee FC. Zadecydowała jedna bramka. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zwycięstwo 1:0 zapewnił Jakub Kożuch

W wielkim finale na wiślaków czekało tureckie Sahinbey Belediyespor. Polacy świetnie rozpoczęli ten mecz. Już w 2. minucie było 1:0 po trafieniu Krystiana Kapłona. Dziesięć minut później na 2:0 trafił Kamil Grygiel. Niestety jeszcze w pierwszej połowie rywale zdobyli bramkę kontaktową, a później z czerwoną kartką z boiska wyleciał Bamgbopa Abayomi Alabi. Do końca meczu Wisła grała w liczebnym osłabieniu. Turcy to wykorzystali i w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Szkoda niewykorzystanej szansy, ponieważ przy wyniku 2:2 świetną okazję miał jeszcze Grygiel. Tym razem nieco zaszwankowała skuteczność. Wisła Kraków wywalczyła srebrny medal Ligi Mistrzów w ampf futbolu, co jest dużym sukcesem

Wisła Kraków – Sahinbey Belediyespor 2:3 (2:1)

Powtórzony wynik sprzed roku

Dla wiślaków to powtórzenie sukcesu sprzed roku, gdzie również Ligę Mistrzów zakończyli na drugim miejscu. Przed rokiem na drodze do triumfu krakowianom również stanęli Turcy. Wówczas mistrzowie Polski przegrali 2:5 z Etimesgut Amputee S.C. Zmagania finałowe rozgrywano w Krakowie.