Dublet Lewandowskiego na otwarcie sezonu. Jak grali Polacy za granicą?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDublet Lewandowskiego na otwarcie sezonu. Jak grali Polacy za granicą?

Za nami efektowne otwarcie sezonu ligowego w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Polak ustrzelił dublet w wyjazdowym starciu z Valencią i dał FC Barcelonie cenne trzy punkty. W Turcji trafił Krzysztof Piątek. Solidny występ w Anglii zanotował Jan Bednarek. Rzut karny we Włoszech obronił Łukasz Skorupski. Zapraszamy na podsumowanie występów biało-czerwonych w najsilniejszych ligach w Europie.

Lewandowski bohaterem na Estadio Mestalla

W tym sezonie hiszpańskiej La Ligi oglądamy na boiskach tylko jednego Polaka. Oczywiście jest nim Robert Lewandowski z FC Barcelony. Początek sezonu w wykonaniu polskiego superstrzelca zapowiada się bardzo dobrze. Napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu z Valencią. Najpierw dobrze zachował się w polu karnym rywala.

W drugiej połowie pewnie wykorzystał jedenastkę, dając swojemu zespołowi cenne trzy punkty. Robert Lewandowski został pierwszym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców hiszpańskiej ekstraklasy

Solidny występ Bednarka na otwarcie Premier League

W miniony weekend ruszyła również angielska Premier League. Od pierwszej minuty w barwach Southampton oglądaliśmy Jana Bednarka. Polak był szefem defensywy Świętych w ich pierwszym meczu po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Southampton grało na wyjeździe z Newcastle United. Co ciekawe rywale szybko dostali czerwoną kartkę. Niestety ekipa Jana Bednarka nie była w stanie tego wykorzystać. Spotkanie zakończyło się wygraną Newcastle 1:0, a Jan Bednarek grał do 81. minuty.

Drugim z biało-czerwonych był Matty Cash, który wyjazdowy mecz Aston Villi z West Hamem United rozpoczął w pierwszym składzie na prawej obronie. Grał do 82. minuty, a jego drużyna wygrała 2:1 i udanie rozpoczęła rozgrywki. Cały mecz na ławce West Hamu spędził doświadczony bramkarz Łukasz Fabiański. Poza kadrami swoich drużyn znaleźli się Jakub Moder (Brighton) i Jakub Kiwior (Arsenal Londyn).

Skorupski obronił rzut karny. Dobre występy Polaków w Serie A

Polskim bohaterem we włoskiej Serie A został Łukasz Skorupski. Polak w 68. minucie domowego meczu Bolonii z Udinese obronił rzut karny wykonywany przez Floriana Thauvina. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Poza kadrą Bolonii znalazł się Kacper Urbański, który narzeka na uraz kolana. Dobre noty zebrał także Karol Linetty z Torino FC. Jego drużyna sprawiła niespodziankę i zremisowała na wyjeździe 2:2 z AC Milan. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Z cennego zwycięstwa cieszy się Paweł Dawidowicz z Hellasu Werona. Był liderem defensywy swojej drużyny w domowym meczu z SSC Napoli. Gospodarze nieoczekiwanie wygrali aż 3:0. Również na zero z tyłu zagrała obrona Cagliari Calcio z Mateuszem Wieteską w składzie. Zremisowali 0:0 z AS Romą, w której przez blisko 70 minut grał Nicola Zalewski. Równie solidnie w obronie zaprezentował sie Sebastian Walukiewicz z Empoli. Jego zespół bezbramkowo zremisował z Monzą. Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Szymon Żurkowski. Na debiut w Serie A poczeka kontuzjowany Adrian Benedyczak z AC Parma. Jego drużyna zremisowała 1:1 z Fiorentiną. Cały mecz na ławce Parmy spędzili młodzi Mateusz Kowalski i Daniel Mikołajewski.

Błąd Bułki i porażka z Auxerre na otwarcie Ligue 1

Z pewnością nie tak początek sezonu wyobrażał sobie Marcin Bułka z OGC Nice. Jego zespól przegrał na wyjeździe 1:2 z beniaminkiem AJ Auxerre. Polak długo bronił bardzo dobrze. Niestety w doliczonym czasie gry popełnił duży błąd przy wyjściu do piłki na przedpolu. Przelobował go Lasso Coulibaly i Nicea straciła punkt. Cały mecz na ławce Lens spędził Przemysław Frankowski, a jego drużyna wygrała na wyjeździe 1:0 z Angers. Minuty w barwach Strasbourga dostał Karol Fila. Obrońca wszedł w 86. minucie wyjazdowego meczu z Montpellier i otrzymał żółtą kartkę. Skończyło się 1:1. Z powodu kontuzji w składzie AS Monaco zabrakło Radosława Majeckiego, a jego drużyna wygrała 1:0 z St. Etienne.

Piękny gol Piątka w SuperLig

Dobrą passę na początku sezonu kontynuuje Krzysztof Piątek. Napastnik popisał się świetnym uderzeniem głową w meczu Basaksehiru z Alanyasporem. Polak otworzył wynik spotkania, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Krzysztof Piątek grał do 79. minuty. Asystę w meczu wyjazdowym Fenerbahce z Goztepe zanotował Sebastian Szymański. Był jednym z najlepszych na boisku i dograł do En Nesyriego. Niestety Fenerbahce tylko zremisowało 2:2 i straciło ważne punkty.

W barwach Antalyasporu na około 30 minut wszedł Jakub Kałuziński. Jego drużyna przegrała 2:4 na wyjeździe z Besiktasem Stambuł. Ponownie od pierwszej minuty z Gaziantepie zagrał Kacper Kozłowski, jednak jego zespół przegrał 0:1 z Samsunsporem. W lidze tureckiej zadebiutował Jan Biegański. Pomocnik wszedł na kilkanaście minut wyjazdowego meczu Sivassporu z Kayserisporem. Jego ekipa wygrała 2:1, a Polak dostał żółtą kartkę. Mistrza kraju Galatasaray Stambuł próbował zatrzymać Jakub Słowik. Bronił dobrze, jednak jego Konyaspor przegrał 1:2.