Pogoń zdeklasowana w Gandawie. W rewanżu o honor

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaPiłka nożnaPogoń zdeklasowana w Gandawie. W rewanżu o honor

Pogoń Szczecin mocno rozczarowała polskich kibiców w Belgii. KAA Gent pokonał „Portowców” 5:0 (4:0) w meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Łupem bramkowym podzielili się Gift Orban (hat-trick) oraz Hugo Cuypers (2 gole). Rewanż odbędzie się za tydzień w Szczecinie.

Pierwsza połowa do zapomnienia

Przed meczem oczywiście to Gent był stawiany w roli zdecydowanego faworyta, jednak nikt nie spodziewał się aż takiego pogromu ze strony belgijskiej drużyny. Niestety, wydatnie przyczynił się do tego młody bramkarz Pogoni, Bartosz Klebaniuk.

21-latek w 14. minucie wypuścił piłkę z rąk po uderzeniu Juliena de Sarta, z czego skrzętnie skorzystał Gift Orban. W 35. minucie młody golkiper niepotrzebnie wychodził z bramki i został przelobowany przez Nigeryjczyka.

Pięć minut później miał miejsce prawdziwy koszmar – Klebaniuk podał piłkę prosto pod nogi Hugo Cuypersa, który podziękował za prezent i umieścił piłkę w pustej bramce. Belg w doliczonym czasie gry dołożył jeszcze jedno trafienie i Gent schodził do szatni z prowadzeniem 4:0.

Bez złudzeń w rewanżu

W drugiej części gry Belgowie zdjęli nogę z gazu, ale mimo tego udało im się jeszcze poprawić wynik. Hat-tricka skompletował Gift Orban.

KAA Gent (Belgia) – Pogoń Szczecin (Polska) 5:0 (4:0)

Gift Orban 13′, 35′, 54′, Hugo Cuypers 40′, 45+1′

Teraz ekipa z Gandawy pojedzie do Szczecina z pięciobramkową zaliczką. Rewanż zaplanowano na 17 sierpnia o 18:00 na stadionie im. Floriana Krygiera. Niestety, trudno oczekiwać cudu – Pogoń zagra o zachowanie twarzy po deklasacji w Belgii.