STS KOD PROMOCYJNY

Hanower bazą biało-czerwonych na EURO 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiHanower bazą biało-czerwonych na EURO 2024

W Hanowerze będzie stacjonowała reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas EURO 2024. Kadra prowadzona przez Michała Probierza jako bazę będzie miała do dyspozycji tamtejszy hotel Sheraton. Biało-czerwoni będą korzystali z obiektów sportowych klubu Hannover 96, który na co dzień występuje na poziomie 2. Bundesligi. Wcześniej PZPN informował o tym, że w grze są także Poczdam i Brema. Ostateczny wybór padł na Hanower. 

Baza na EURO 2024 wybrana

W ubiegłym tygodniu biało-czerwoni pokonali w finale baraży Walię i awansowali na mistrzostwa Europy 2024. Od tego momentu zaczęły się spekulację, w jakim mieście na turnieju mistrzowskim będzie stacjonowała reprezentacja Polski. Długo wydawało się, że głównymi kandydatami są Poczdam i Brema. Oficjalna decyzja została ogłoszona 3 kwietnia. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza za pośrednictwem platformy X poinformował, że biało-czerwoni będą stacjonowali w Hanowerze. Miasto to jest stolicą kraju związkowego Dolna Saksonia i leży nad rzeką Leine. Na ostatniej prostej Hanower wygrał z Poczdamem i Bremą. 

Polacy zamieszkają w tamtejszym hotelu Sheraton. Na co dzień będą korzystali z obiektów sportowych zespołu Hannover 96. Hotel jest położony od stadionu zaledwie o 4,2 kilometra. Oznacza to, że nasi reprezentanci na obiekty treningowe dostaną się w zaledwie kwadrans. Ułatwi to logistykę podczas zgrupowania oraz sprawi, że nasi piłkarze nie będą przesadnie zmęczeni przed trudami, które czekają ich na boisku. Już teraz wiemy, że nie będzie na nim łatwo, ponieważ Polacy trafili do trudnej grupy i zmierzą się z europejskimi potęgami. 

Harmonogram gier Polaków na EURO 2024

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy 2024 będzie rywalizowała w grupie D. Awans wywalczyła dopiero w barażach po tym, jak w fazie grupowej spisywała się dość przeciętnie. Pierwsze spotkanie Polaków na EURO 2024 zaplanowano na 16 czerwca w Hamburgu, gdzie zmierzą się z Holendrami. Później czekają ich jeszcze pojedynki z Austriakami (21 czerwca, g. 18:00, Berlin) oraz Francuzami (25 czerwca, g. 18:00, Dortmund). O awans do fazy pucharowej będzie trudno, jednak dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...