Hattrick Piątka w Turcji. Jak grali kadrowicze przed przerwą na kadrę?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąHattrick Piątka w Turcji. Jak grali kadrowicze przed przerwą na kadrę?

Za nami ostatnia kolejka ligowa przed przerwą na kadrę. Polski kibiców może cieszyć m.in. forma Piątka, Lewandowskiego i Frankowskiego. Pierwszy z nich popisał się hattrickiem i poprowadził Basaksehir do efektownego zwycięstwa w lidze tureckiej. Lewandowski i Frankowski po razie wpisali się na listę strzelców, przy czym ten drugi dał cenny punkt w wyjazdowym starciu z AS Monaco. Sprawdź, jak grali Polacy przed przerwą reprezentacyjną.

Lewandowski utrzymuje wysoką skuteczność

Robert Lewandowski na przerwę reprezentacyjną uda się jako lider klasyfikacji strzelców La Ligi. Polak ma już cztery gole po tym, jak wpisał się na listę strzelców w domowym starciu FC Barcelony z Realem Valladolid. Do tego dołożył asystę, a Duma Katalonii wygrała aż 7:0. Po czterech kolejkach podopieczni Hansiego Flicka mają komplet 12 punktów i prowadzą w tabeli. Spora w tym zasługa kapitana reprezentacji Polski, który strzela z dużą regularnością. Liczymy na to, że utrzyma passę podczas meczów ze Szkocją i Chorwacją w Lidze Narodów

Nieudany jubileusz Fabiańskiego

W miniony weekend Łukasz Fabiański po raz 200. wystąpił w bramce West Hamu United. Polak wszedł z ławki w domowym meczu z Manchesterem City przy wyniku 1:2. Niestety nie udało mu się zachować czystego konta. Wpuścił jedną bramkę Erlinga Haalanda, który w ten sposób skompletował hattricka. Oprócz tego Fabiański spisywał się solidnie i obronił kilka groźnych strzałów. Powodów do zadowolenia nie ma Jan Bednarek. Ponownie zagrał 90 minut na środku obrony Southampton. Jego zespół doznał trzeciej porażki w sezonie. Tym razem 1:3 z Brentford. Jakub Kiwior z poziomu ławki rezerwowych oglądał remis Arsenalu z Brighton. W kadrze gości zabrakło Jakuba Modera. Aston Villa wygrała na wyjeździe 2:1 z Leicester City, a na ławce rezerwowych The Villans znalazł się bramkarz Oliwier Zych. Poza kadrą był kontuzjowany Matty Cash. W drużynie Lisów zabrakło leczącego uraz Jakuba Stolarczyka.

Frankowski dał punkt w meczu z AS Monaco

Przemysław Frankowski został bohaterem RC Lens w wyjazdowym meczu z AS Monaco. Polak wszedł na boisko w 65. minucie meczu przy wyniku 0:0. Na kilka minut przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie. W doliczonym czasie gry Frankowski podszedł do rzutu karnego i doprowadził do remisu. W zespole Monaco zabrakło kontuzjowanego Radosława Majeckiego. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosło OGC Nice z Marcinem Bułką między słupkami. Polak bronił dobrze i dał się zaskoczyć tylko raz. Jego zespół wygrał na 4:1 na wyjeździe z Angers. Z poziomu ławki rezerwowych cały mecz Strasbourga oglądał Karol Fila. Jego drużyna przegrała 3:4 z Olympique Lyon.

Cenne zwycięstwa Polaków w Serie A

Początek tego sezonu dobrze układa się dla kilku zespołów z Polakami w składzie. Po trzech kolejkach na trzecim miejscu w tabeli jest Torino. Teraz wygrało 1:0 na wyjeździe z Venezią. Całe spotkanie rozegrał Karol Linetty, a w doliczonym czasie gry zadebiutował nowy nabytek Sebastian Walukiewicz. Powody do radości ma też Paweł Dawidowicz. Zagrał pełne 90 minut, a jego Hellas Werona wygrał 2:0 na wyjeździe z Genoą i zajmuje piąte miejsce w lidze.

Bologna FC zremisowała u siebie 1:1 z Empoli. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski, a Kacper Urbański wszedł na ostatnie 10 minut. W drużynie gości zabrakło kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego. Filip Marchwiński z poziomu ławki rezerwowych oglądał zwycięstwo Lecce 1:0 z Cagliari Calcio. Poza kadrą gości znalazł się Mateusz Wieteska, który jest łączony z innymi klubami w Serie A.

Na najwyższym poziomie we Włoszech zadebiutował nastoletni Polak Mateusz Kowalski. Wyszedł w pierwszym składzie Parmy na mecz wyjazdowy z Napoli i był blisko wpisania się na listę strzelców, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę. Grał do 57. minuty, a jego Parma przegrała 1:2. Cały mecz na ławce spędził Daniel Mikołajewski, a kontuzję leczy Adrian Benedyczak. Kolejkę Serie A kończył hit Juventus – AS Roma. Zakończył się bezbramkowym remisem. Poza kadrą Juve pozostaje kontuzjowany Arkadiusz Milik, a w Romie na 30 minut wszedł Nicola Zalewski

Debiut Dźwigały w Bundeslidze i dobry mecz Polaków z Wolfsburga

W tym sezonie mamy nieco więcej polskich akcentów w Bundeslidze. Na otwarcie 2. kolejki zadebiutował Adam Dźwigała, który wszedł na boisko pod koniec pierwszej połowy. Jego St. Pauli przegrało na wyjeździe 0:1 z Unionem Berlin, a polski obrońca spisał się solidnie. Pierwsze czyste konto w Niemczech zachował Kamil Grabara. Pełne 90 minut rozegrał też Jakub Kamiński. Ich VfL Wolfsburg wygrał na wyjeździe z Holstein Kiel, w którym mecz na ławce przesiedział Tymoteusz Puchacz. Poza kadrą Augsburga pozostaje kontuzjowany Robert Gumny. Bawarczycy przegrali aż 0:4 z Heidenheim.

Hattrick i show Krzysztofa Piątka w Turcji

Świetny występ w lidze tureckiej zanotował Krzysztof Piątek. W meczu Basaksehiru z Antalyasporem Polak pojawił się na boisku w drugiej części gry przy stanie 1:2. W zaledwie 17 minut popisał się hattrickiem, a Basaksehir wygrał 5:2. Cały mecz w barwach gości zagrał Jakub Kałuziński. Piątek ma już cztery gole w tym sezonie Super Lig, czyli tyle samo, co prowadzący w klasyfikacji strzelców Bośniak Edin Dzeko. Kolejny dobry występ zaliczył Sebastian Szymański, którego Fenerbahce wygrało 3:0 z Alanyasporem. Czyste konto w Konyasporze zachował Jakub Słowik. Spotkanie z Kayserisporem zakończyło się bezbramkowym remisem. W Goztepe czyste konto zachował kapitan Mateusz Lis, który pomógł drużynie w wygranej 2:0 z Bodrumsporem. Jan Biegański wyszedł w pierwszym składzie Sivassporu na wyjazdowy mecz z Besiktasem. Ekipa Polaka przegrała 0:2.