Kolonia w Niemczech się powiększa. Natalia Padilla-Bidas zawodniczką Bayernu Monachium!

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąKolonia w Niemczech się powiększa. Natalia Padilla-Bidas zawodniczką Bayernu Monachium!

Natalia Padilla-Bidas została zaprezentowana jako nowa zawodniczka Bayernu Monachium. Podpisała z klubem umowę na trzy lata.

Dostrzeżona w Szwajcarii

20-latka mogła zaliczyć poprzedni sezon do niezwykle udanych. Urodzona w Maladze Padilla-Bidas została królową strzelczyń ligi szwajcarskiej. W 26 meczach strzeliła 26 goli w barwach Servette. W dodatku wywalczyła ze swoim zespołem krajowy puchar. Do gabloty mogła również włożyć srebrny medal za ligową rywalizację w Szwajcarii.

Polka została dostrzeżona przez władze ekipy z Monachium, w które występuje obecnie już inna Polka, Weronika Zawistowska. Jak wskazują władze drużyny kobiecej Bayernu, Padilla-Bidas została zakontraktowana z myślą o przyszłości.

– Trudno mi słowami wyrazić to, jak mocno jestem podekscytowana tym, że podpisałam kontrakt z jednym z największych klubów w Europie – powiedziała polska piłkarka cytowana przez oficjalną stronę zespołu z Monachium.

Kierunek na Kolonię

Mimo to Padilla-Bidas na debiut w barwach Bayernu jeszcze trochę poczeka. Zanim dołączy do zespołu czeka ją roczne wypożyczenie do 1. FC Koeln. Podobną ścieżkę obrała w poprzednim sezonie Zawistowska.

Dla polskiej napastniczki to dobra szansa, by zaznajomić się z niemieckimi rozgrywkami, nabrać doświadczenia na tym poziomie rozgrywkowym i wrócić do zespołu z Monachium, aby powalczyć o miejsce w pierwszym składzie. W Kolonii czeka ją „komitet powitalny”. W zespole grają inne reprezentantki Polski, Adrianna Achcińska i Martyna Wiankowska.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....