Lewandowski wprowadził Barcelonę do finału Superpucharu Hiszpanii

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski wprowadził Barcelonę do finału Superpucharu Hiszpanii

Robert Lewandowski zdobył bramkę w półfinale Superpucharu Hiszpanii i wprowadził Barcelonę do wielkiego finału. Napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik meczu w 59. minucie meczu. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dołożył nastoletni Lamine Yamal. Katalończycy wygrali 2:0 i w meczu o trofeum zmierzą się z Realem Madryt. El Clasico zostanie rozegrane w niedzielę w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Lewandowski z kluczowym trafieniem dla Barcelony

Od jakiegoś czasu zmagania o Superpuchar Hiszpanii mają formę turnieju, w którym występują cztery zespoły. Ponownie rozgrywany jest on w Arabii Saudyjskiej. Oczywiście w gronie walczących drużyn nie mogło zabraknąć FC Barcelony, która jest aktualnym mistrzem Hiszpanii. W półfinale Blaugrana rywalizowała z Osasuną Pampeluna, a w pierwszym składzie pojawił się Robert Lewandowski. Polski napastnik niedawno zaliczył przełamanie w meczu pucharowym z Barbastro i do Rijadu poleciał, aby kontynuować serię.

Mecz półfinałowy od początku toczył się pod dyktando FC Barcelony. Podopieczni Xaviego przeważali w statystykach oraz kreowali sobie kolejne okazje. Jednej z nich nie wykorzystał Robert Lewandowski, który pomylił się przy uderzeniu piłki głową. Kluczowa akcja dla losów tego meczu miała miejsce w 59. minucie. Robert Lewandowski otrzymał podanie od Ilkaya Gundogana i wpadł w pole karne. Tam sprytnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dołożył Lamine Yamal. Dzięki temu FC Barcelona wygrała 2:0 i zameldowała się w finale. Spora w tym zasługa Roberta Lewandowskiego.

El Clasico w meczu o Superpuchar Hiszpanii

W meczu o Superpuchar Hiszpanii zmierzą się FC Barcelona i Real Madryt. Królewscy dzień wcześniej po emocjonującym boju i dogrywce pokonali 5:3 Atletico Madryt. Mecz ten od początku trzymał w napięciu. Teraz gracze FC Barcelony i Realu Madryt mają chwilę na odpoczynek. Finałowe starcie odbędzie się w niedzielę 14 stycznia w Rijadzie. Przed rokiem trofeum wywalczyła Barcelona, która w finale pokonała Królewskich 3:1.