STS KOD PROMOCYJNY

To już pewne. Lewandowski nie zagra w meczu z Holendrami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaEuro 2024To już pewne. Lewandowski nie zagra w meczu z Holendrami

Niestety stało się to, czego wszyscy się obawialiśmy. Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Holendrami, którym zainaugurujemy udział w mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech. Kapitan reprezentacji Polski w meczu z Turcją naderwał mięsień dwugłowy uda. Trwa walka z czasem o to, aby Robert Lewandowski był gotowy na drugi mecz z Austrią, który odbędzie się 21 czerwca. 

Uraz groźniejszy niż przypuszczano. Lewy wypada z meczu otwarcia

W poniedziałkowy wieczór wszyscy kibice reprezentacji Polski wstrzymali oddech. Po upływie 30 minut meczu z Turcją boisko opuścił utykający Robert Lewandowski. Polacy to spotkanie wygrali 2:1, jednak nie to było najważniejsze. Pierwsze sygnały dotyczące urazu były optymistyczne i sugerowały, że kapitan reprezentacji Polski wykuruje się na mecz z Holandią 16 czerwca. To tym spotkaniem otworzymy mistrzostwa Europy w Niemczech. 

Niestety teraz już wiemy, że to się nie uda. Robert Lewandowski doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda. Uraz ten jest na tyle poważny, że już teraz wiadomo, że najskuteczniejszego gracza naszej kadry zabraknie w meczu z Holendrami. Pod znakiem zapytania stoi jego udział w kolejnych spotkaniach turnieju. Sztab medyczny reprezentacji Polski walczy z czasem o to, aby Robert Lewandowski mógł zagrać już w drugim spotkaniu z Austrią. To odbędzie się 21 czerwca i może być kluczowe w kontekście walki biało-czerwonych o awans do fazy pucharowej. Trzymamy kciuki za to, aby to się udało. 

Jak wygląda sytuacja zdrowotna pozostałych kadrowiczów?

W meczu z Turcją urazów nabawili się Karol Świderski i Paweł Dawidowicz. Wcześniej w meczu wygranym 3:1 z Ukrainą urazu doznał Taras Romanczuk. Jak wygląda ich sytuacja? Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. Karol Świderski skręcił staw skokowy, jednak bez znacznych uszkodzeń. Oznacza to, że jest szansa na to, że obaj będą mogli wystąpić przeciwko Holandii. Na mecz ten powinien wykurować się także Taras Romanczuk. W przypadku tych trzech zawodników kluczowe będą najbliższe 3-4 dni. Polacy zainaugurują Euro 2024 w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00, gdy zagrają w Hamburgu z Holendrami. To rywale będą faworytami. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...