Piłkarski rok 2023 – spokojniejszy i łatwiejszy? Oby!

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPiłkarski rok 2023 – spokojniejszy i łatwiejszy? Oby!

Mijający rok w polskiej piłce reprezentacyjnej był przede wszystkim bardzo nerwowy. Nowe władze PZPN musiały radzić sobie z wieloma pożarami. Rok 2022 zaczynał się od poszukiwań selekcjonera i kolejny może być… identyczny. Polskę czekają bowiem eliminacje EURO 2024.

Trener reprezentacji Polski pod znakiem zapytania. Kto poprowadzi kadrę?

Poprzednie Święta Bożego Narodzenia postanowił popsuć portugalski Grinch, a raczej Paulo Sousa. Selekcjoner tuż przed Nowym Rokiem czmychnął do Brazylii, zostawiając samopas polską reprezentację. Cezary Kulesza, nowy prezes PZPN, najpierw musiał wynegocjować 0 euro dla uciekającego trenera, a potem wziąć się za poszukiwania następcy.

W marcu 2022 Polskę czekał baraż ze Szwecją na Stadionie Śląskim i potrzebny był dobry strażak i zadaniowiec. Wybór w tych kategoriach nie był zaskakujący, bo Czesław Michniewicz zadania potrafi wykonywać. Nie ważne jak, ważne że. Tak też było i tym razem: wygrany baraż ze Szwedami, utrzymanie się w najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA kosztem Walii oraz wyjście z grupy na Mundialu w Katarze, co nie udawało się przez 36 lat. Na papierze wszystko wyglądało super, ale w rzeczywistości kontrowersji i zamieszania nie brakowało, o czym świadczą spore dywagacje nad przyszłością Michniewicza.

Eliminacje Euro 2024. Mecze o punkty, prawie jak sparingi

To jednak osobny temat, ale nowy lub stary selekcjoner plan będzie miał klarowny i wydaje się, że prosty: awansować na Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. Grupa eliminacyjna nie jest wymagająca, jest wręcz bardzo łatwa, dlatego można tym razem zadbać o przebudowę drużyny i o styl gry. W grupie E biało-czerwoni zagrają z:

 • Czechami,
 • Albanią,
 • Wyspami Owczymi,
 • Mołdawią

Bezpośredni awans na EURO 2024 wywalczą dwie najlepsze drużyny, a dzięki wysokiej pozycji w Lidze Narodów Polska może ewentualnie powalczyć poprzez baraże. Jak więc wygląda terminarz meczów reprezentacji Polski w 2023 roku?

Kiedy mecze Polski w 2023?

Eliminacje zostały podzielone na kilka etapów. Polska nie zawsze zagra w każdym ustalonym terminie, stąd w czerwcu i listopadzie pojawiają się dwa wolne terminy na mecze towarzyskie. Oczywiście nie znamy jeszcze przeciwników. Jeśli chodzi o konkretne mecze Polski w 2023, to daty przedstawiają się następująco:

 • Czechy – Polska, 24 marca 2023
 • Polska – Albania, 27 marca
 • Mecz towarzyski – 16 lub 17 czerwca
 • Mołdawia – Polska, 20 czerwca
 • Polska – Wyspy Owcze, 7 września
 • Albania – Polska, 10 września
 • Wyspy Owcze – Polska, 12 października
 • Polska – Mołdawia, 15 października
 • Polska – Czechy, 17 listopada
 • Mecz towarzyski, 19-21 listopada

Co ważne, piłkarska centrala nie wyznaczyła jeszcze stadionów na których odbędą się mecze. Nie wiadomo też, czy będzie uwzględniany Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie w listopadzie wykryto usterkę i nie odbył się tam mecz Polska – Chile.

Jak widać, w 2023 roku będzie ciekawie, mamy nadzieję, że będzie przede wszystkim zwycięsko!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....