Plany Michniewicza dotyczące powołań na Mundial. Będą… trzy listy?

Autor
Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiPlany Michniewicza dotyczące powołań na Mundial. Będą... trzy listy?

Do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze pozostało już niezbyt dużo czasu. Październik będzie pracowitym czasem dla sztabu szkoleniowego biało-czerwonych. Dla piłkarzy będzie to okres gry w klubie i nerwowego wyczekiwania na szeroką listę powołań na Mundial.

Mecz Walia – Polska w Cardiff był tylko jednym, ważnym punktem na drodze do Mistrzostw Świata. Choć istotne było pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów, to jednak głównym celem jest odpowiednia selekcja i przygotowanie drużyny na Mundial 2022. Gdy piłkarze wracają do swoich klubów, selekcjoner Czesław Michniewicz i jego sztab nie mają chwili wytchnienia. Znane są już plany na najbliższe tygodnie sztabu.

Podglądanie Arabii Saudyjskiej

Już we wtorek rano selekcjoner udał się do Hiszpanii, gdzie na żywo zobaczy mecz towarzyski reprezentacji Stanów Zjednoczonych z Arabią Saudyjską. Portal meczyki.pl informuje o kolejnych planach Czesława Michniewicza. Na początku października odbędzie się „inspekcja” w Katarze, w ramach sympozjum dla trenerów reprezentacji. Potem selekcjoner odwiedzi Grzegorza Krychowiaka w Rijadzie i będzie oglądał arabskich piłkarzy w akcji.

Losowanie el. Euro 2024 i ogłoszenie powołań

Przerywnikiem w przygotowaniach do MŚ będzie losowanie grup eliminacji Euro 2024 w Niemczech. 9 października Polska pozna rywali, a losowana będzie z pierwszego koszyka. Od 10 do 17 października sztab kadry zbierze się w Arłamowie, gdzie dzień w dzień będzie analizował grupowych przeciwników na Mundialu. Dla piłkarzy i kibiców ważną datą będzie 20 października. Wtedy Michniewicz ogłosi szeroką kadrę powołanych na MŚ. Będzie na niej aż 55 nazwisk.

FIFA nie będzie publikować tych szerokich kadr. My jako PZPN zdecydowaliśmy, że podamy listę 55 nazwisk, z których selekcjoner będzie wybierał ostateczną kadrę na mundial. Przypomnę, że będzie to 26 piłkarzy

Jakub Kwiatkowski, menedżer i rzecznik prasowy reprezentacji Polski

16 listopada z… Chile lub Kolumbią

Ostateczna kadra zostanie ogłoszona 14 listopada, ale powstanie też lista rezerwowych. Będzie na niej po jednym piłkarzu na każdą pozycję. Te nazwiska poznamy jednak dopiero w przypadku, gdy dojdzie do kontuzji jakiegoś zawodnika z grona tych, którzy mają pojechać do Kataru. 16 listopada biało-czerwoni tuż przed wylotem na MŚ rozegrają mecz towarzyski na Stadionie Narodowym. Ostatecznie rywalem będzie Chile a nie Kolumbia, o której też się mówiło.

Dla biało-czerwonych i selekcjonera będzie to okazja do przetestowania rozwiązań, które mają zaowocować w Katarze. Pierwszy mecz Polska zagra 22 listopada z Meksykiem.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

TOP 10: najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...