Podopieczne Niny Patalon sprawdzą się z Islandią

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPodopieczne Niny Patalon sprawdzą się z Islandią

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozegra towarzyski mecz z Islandią. Najbliższy przeciwnik podopiecznych Niny Patalon to uczestnik nadchodzącego EURO. W związku z tym będzie to niezwykle ważny sprawdzian dla polskiej reprezentacji. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim w środę 29 czerwca o 15:30. Transmisja dostępna będzie na kanale sportowym TVP Sport. Kto dostał powołanie na ten mecz?

Ważny sprawdzian biało-czerwonych

Od lat reprezentacja Polski kobiet walczy o to, by na stałe wpisać się w grono czołowych drużyn Europy. Niestety przychodzi to ze zmiennym szczęściem, jednak mecze z wyżej notowanymi rywalami zawsze są okazją do nauki i zdobycia cennego doświadczenia. Tak będzie również w środę, gdy podopieczne Niny Patalon przed własną publicznością zmierzą się z faworyzowaną Islandią.

Zespół ten to regularny uczestnik kobiecego EURO, na którym występuje nieprzerwanie od 2009 roku. Passa została podtrzymana i zagra także w najbliższym turnieju, który już za moment. Dla piłkarek z Islandii starcie z Polkami będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Starego Kontynentu. W zupełnie innych nastrojach są biało-czerwone, które turniej w Anglii obejrzą przed telewizorami i już myślami mogą wybiegać do kolejnych eliminacji dużego turnieju. 

Teoretycznie najmocniejszy skład

Do dyspozycji Niny Patalon pozostaje teoretycznie najmocniejszy skład reprezentacji Polski. Żadna z etatowych zawodniczek nie narzeka na urazy i wszystkie są do dyspozycji selekcjonerki. Łącznie na mecz towarzyski z Islandią powołania otrzymało 25 zawodniczek.

Z ligi polskiej są to: Nikola Kaletka, Zofia Buszewska, Martyna Wiankowska (wszystkie Czarni Sosnowiec), Katarzyna Konat, Dominika Kopińska (obie TME SMS Łódź), Anna Zapała, Karolina Klabis (obie (AZS UJ Kraków) oraz Weronika Kaczor i Klaudia Lefeld (obie Górnik Łęczna).

Ponadto skład uzupełniła mocna grupa z zagranicznych klubów: Małgorzata Grec (FSK Sankt Pölten, Austria), Sarah Wroński (First Vienna FC 1894, Austria), Nikola Karczewska, Dominika Grabowska (obie FC Fleury 91, Francja), Paulina Dudek (Paris Saint-Germain FC, Francja), Kinga Szemik (FC Nantes, Francja), Gabriela Grzywińska (Zienit Sankt Petersburg, Rosja), Natalia Padilla-Bidas (Servette FC, Szwajcaria), Katarzyna Kiedrzynek, Ewa Pajor (obie VfL Wolfsburg, Niemcy), Weronika Zawistowska, Adriana Achcińska (obie 1.FC Köln, Niemcy), Tanja Pawollek (Eintracht Frankfurt, Niemcy), Małgorzata Mesjasz (Turbine Potsdam, Niemcy), Sylwia Matysik (Bayer Leverkusen, Niemcy) i Agata Tarczyńska (Werder Bremen, Niemcy). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...