Polki lepsze od uczestniczek mistrzostw świata. Wygrana 2:1 z Kostaryką

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolki lepsze od uczestniczek mistrzostw świata. Wygrana 2:1 z Kostaryką

Reprezentantki Polski w piłce nożnej wygrały 2:1 z Kostaryką w towarzyskim meczu rozgrywanym w Łodzi. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Natalia Padilla-Bidas i Ewa Pajor. Podopieczne Niny Patalon zaprezentowały się z dobrej strony i wygrały z Kostarykankami, które w tym roku wezmą udział w mistrzostwach świata. Mecz towarzyski na stadionie miejskim w Łodzi był dobrą okazją do zebrania cennych doświadczeń.

Do przerwy bez bramek

Dla piłkarek trenowanych przez Ninę Patalon był to pierwszy z dwóch meczów towarzyskich zaplanowanych na kwiecień. Egzotyczny rywal prezentuje solidny poziom i nie bez powodu zakwalifikował się na tegoroczne mistrzostwa świata w Australii i Nowej Zelandii. Polek na tym turnieju zabrakło. W Łodzi jednak to biało-czerwone były stroną kontrolującą pojedynek. Do przerwy obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak po stronie polskiej kadry brakowało skuteczności. Ostatecznie obie drużyny do szatni schodziły przy bezbramkowym remisie

Trzy bramki po przerwie i zwycięstwo 2:1

Po przerwie gra się nieco otworzyła, co na pewno ucieszyło kibiców zgromadzonych na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi. Pierwsza na listę strzelców w 71. minucie wpisała się Natalia Padilla-Bidas. Reprezentantka Polski wykorzystała doskonałe podanie od Ewy Pajor. Polki cieszyły się z prowadzenia zaledwie osiem minut, ponieważ do wyrównania doprowadziła Raquel Rodriguez. Cieszy odpowiedź biało-czerwonych, które do końca szukały szansy do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się to w 86. minucie, gdy do siatki trafiła niezawodna Ewa Pajor. Napastniczka VfL Wolfsburg znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką Kostaryki, minęła ją i skierowała piłkę do pustej bramki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polski 2:1.

Polska – Kostaryka 2:1 (0:0)

Za kilka dni mecz w Rotterdamie

Już we wtorek biało-czerwone rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem zmierzą się w Rotterdamie z Holenderkami. Faworytkami tego meczu będą zawodniczki Oranje, jednak podopieczne Niny Patalon stać na sprawienie niespodzianki i wyrównaną grę z gospodyniami.