STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Kamil Grabara w Bundeslidze. Na razie zostaje w Kopenhadze

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKamil Grabara w Bundeslidze. Na razie zostaje w Kopenhadze

Kamil Grabara awansował z FC Kopenhagą do fazy grupowej Ligi Mistrzów kosztem Rakowa Częstochowa, ale będzie to jego ostatni sezon w Danii. Od kolejnego sezonu będzie bramkarzem niemieckiego VfL Wolfsburg.

Polski golkiper ostatnio jest w wyśmienitej formie. W dwumeczu Kopenhagi z Rakowem 24-latek był jedną z najjaśniejszych postaci. Miał nawet pojawić się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie miał zastąpić Łukasza Skorupskiego, ale ostatecznie nie pojawi się w Warszawie.

Spekulacje dotyczące transferu Grabary krążyły od wielu miesięcy. Mówiło się m.in. o możliwym transferze do Bayernu Monachium. Dziś okazało się, że golkiper wkrótce zagra jednak w Bundeslidze, ale w barwach VfL Wolfsburg.

Umowa wejdzie w życie 1 lipca 2024 roku, więc Grabara oficjalnie piłkarzem „Wilków” stanie się dopiero w przyszłym roku. Oba kluby nie poinformowały o kwocie transferu. Duńskie media spekulują o 12-13 milionach euro. Dodatkowo, w umowie została zawarta klauzula, która pozwoli ekipie z Bundesligi ściągnąć do siebie Grabarę już w styczniu. 20% od tego transferu otrzyma Liverpool, który kupił młodego Polaka z Ruchu Chorzów. Grabara ma być następcą Koena Casteelsa, który odejdzie z klubu po zakończeniu obecnego sezonu.

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: gdzie oglądać ligę niemiecką?

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...