STS KOD PROMOCYJNY

Fatalny mecz młodzieżówki. Porażka 0:1 z Bułgarią

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaFatalny mecz młodzieżówki. Porażka 0:1 z Bułgarią

Porażką polskiej młodzieżówki zakończył się mecz eliminacji do mistrzostw Europy z Bułgarami. Polacy po bardzo słabym spotkaniu przegrali 0:1. Podopieczni Adama Majewskiego grali statycznie, bez ambicji i woli walki. Porażka na Stadionie Śląskim w Chorzowie komplikuje ich sytuację w grupie D. O awans będzie bardzo trudno. Kolejne spotkanie młodzi Polacy rozegrają 10 września w Bułgarii. 

Kompromitująca porażka młodzieżowej reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski do lat 21 przystępowała do meczu z Bułgarami z pozycji lidera grupy D. W sześciu wcześniejszych kolejkach zgromadziła 15 punktów. Kilka dni temu w Jenie pokonała 2:1 Izrael. Teraz miała zdobyć kolejne trzy punkty i zachować szansę na walkę o pierwsze miejsce w grupie D i bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Tyle jednak w teorii, ponieważ na boisku więcej woli walki wykazali Bułgarzy. 

Podopieczni Adama Majewskiego od początku grali statycznie i bez błysku. Choć utrzymywali się przy piłce, to jednak nie przekładało się to na dobre sytuacje strzeleckie. Do przerwy na tablicy wyników było 0:0. Dobrze wyglądał początek drugiej połowy. Polacy przycisnęli i wydawało się, że zaraz zdobędą bramkę. Zostali jednak zaskoczeni. W 58. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Martin Petkov, w czym pomogła mu asekuracyjna gra Filipa Marchwińskiego. Później Polacy walili głową w mur. Nie mieli pomysłu na stworzenie dobrej sytuacji bramkowej. Do końca meczu wynik się nie zmienił i biało-czerwoni zanotowali dużą wpadkę. 

Polska u-21 – Bułgaria u-21 0:1 (0:0)

Polacy skomplikowali swoją sytuację w grupie D

Nieoczekiwana porażka z Bułgarami sprawia, że Polacy skomplikowali swoją sytuację w grupie D. Do końca eliminacji pozostały im jeszcze trzy mecze. Kolejny rozegrają 10 września na wyjeździe z Bułgarami. Później czekają ich jeszcze mecze z Kosowem na wyjeździe i Niemcami u siebie. Nawet komplet zwycięstw może nie dać im awansu na młodzieżowe Euro. Polacy powinni walczyć o zajęcie drugiego miejsca w grupie. Trzy zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc wywalczą bezpośredni awans. Pozostałe sześć rozegra baraże. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...