Oblany sprawdzian młodzieżówki. Porażka u siebie z Macedończykami

Strona głównaPiłka nożnaOblany sprawdzian młodzieżówki. Porażka u siebie z Macedończykami

Młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Majewskiego zanotowała sporą wpadkę. W meczu towarzyskim w Radomiu biało-czerwoni przegrali 1:2 z Macedonią Północną. Polacy spisali się bardzo słabo. W drugiej połowie podarowali rywalom bramkę, a popełniając błąd, kontuzji nabawił się Oliwier Zych. Pod znakiem zapytania stanął jego udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed Euro 2024. Honorowe trafienie dla Polaków zanotował Karol Borys.

Nie tak miało to wyglądać. Wstydliwa porażka z Macedończykami

Na co dzień młodzieżówka prowadzona przez Adama Majewskiego rywalizuje w grupie D eliminacji do mistrzostw Europy u-21. Tam po siedmiu kolejkach zajmuje drugie miejsce w grupie. W marcu jednak zanotowała wpadkę i przegrała u siebie 0:1 z Bułgarią. Teraz kadra przygotowuje się do kolejnych meczów o punkty, które już we wrześniu. Zanim do tego dojdzie, biało-czerwoni rozegrali mecz towarzyski z Macedonią Północną. Odbył się w Radomiu i nasi zawodnicy z pewnością będą chcieli szybko o nim zapomnieć.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli Polaków. Pod koniec pierwszej połowy stracili bramkę na 0:1. Zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Mario Iliewski i strzelił na gola z bliskiej odległości. Liczyliśmy na to, że po zmianie stron zobaczymy natarcie ze strony Polaków. Tak sie jednak nie stało. Już w 47. minucie było 0:2. Wprowadzony w przerwie bramkarz Oliwier Zych w pierwszym kontakcie z piłką podał do Maksymiliana Pingota. Ten drugi zagrał podanie zwrotne. Niestety było zbyt lekkie. Bramkarz nie zdążył i Luka Stankovski z bliska wpakował piłkę do siatki. Dodatkowo Zych w trakcie interwencji nabawił się groźnie wyglądającego urazu. Polacy przebudzili się dopiero w końcówce. Wystarczyło to jednak do zdobycia tylko jednej bramki. W 86. minucie Karol Borys wykorzystał sytuację sam na sam. Więcej goli nie oglądaliśmy. Polacy nieoczekiwanie przegrali 1:2 z Macedończykami.

Polska – Macedonia Północna 1:2 (0:1)

Czy Oliwier Zych pojawi się na zgrupowaniu kadry A?

Oliwier Zych znalazł się na szerokiej liście powołanych na mistrzostwa Europy 2024. Kontuzja w meczu z Macedonią stawia pod znakiem zapytania jego obecność na zgrupowaniu. Już niedługo dowiemy się, czy bramkarz Puszczy Niepołomice dołączy do seniorskiej reprezentacji, czy jednak ktoś go zastąpi.