Robert Lewandowski z 23. golem w La Liga. Wysoka porażka Barcelony

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRobert Lewandowski z 23. golem w La Liga. Wysoka porażka Barcelony

Robert Lewandowski jest nie do zatrzymania i w meczu z Realem Valladolid zdobył swoją 23. bramkę w tym sezonie La Liga. Niestety było to trafienie honorowe, ponieważ jego FC Barcelona przegrała aż 1:3 z zespołem, który broni się przed spadkiem z ligi hiszpańskiej. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, a FC Barcelona już jakiś czas temu zapewniła sobie mistrzostwo kraju. Polak jest coraz bliżej wywalczenia Trofeo Pichichi.

Zaskakujący początek meczu

Początek meczu był bardzo zaskakujący. Już w 2. minucie Real Valladolid wyszedł na prowadzenie 1:0 po samobójczym trafieniu Andreasa Christensena. Minęło kolejne 20 minut i było już 2:0. Wówczas rzut karny na bramkę zamienił Cyle Larin. FC Barcelona przeważała, miała wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na kreowanie sytuacji bramkowych. Do przerwy nowi mistrzowie Hiszpanii przegrywali 0:2

Honorowe trafienie Roberta Lewandowskiego

Po przerwie Xavi zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian. Gra FC Barcelony się poprawiła, jednak wciąż brakowało konkretów. W 73. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Gonzalo Plata. Było 3:0 i wiedzieliśmy, że Blaugrana nie odwróci losów tej rywalizacji. Honorowe trafienie dla Barcelony padło w 84. minucie. Holender Frenkie de Jong zagrał prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego. Polak w tempo wyszedł na pozycję, minął bramkarza rywali i z ostrego kąta trafił do pustej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Polak blisko koronacji

Dla Roberta Lewandowskiego to 23. gol w tym sezonie La Liga. Jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. O sześć trafień wyprzedza Francuza Karima Benzemę z Realu Madryt, który ma do rozegrania jeden mecz więcej. Rozegra go w środę 24 maja, gdy Królewscy na własnym stadionie zmierzą się z Rayo Vallecano. FC Barcelona ma do końca rozgrywek jeszcze dwa mecze i Robert Lewandowski jest coraz bliżej koronacji i zdobycia statuetki dla najskuteczniejszego napastnika ligi hiszpańskiej.