Servette – Pogoń Szczecin 1:0. Szybkie pożegnanie z Ligą Mistrzyń

Strona głównaPiłka nożnaServette – Pogoń Szczecin 1:0. Szybkie pożegnanie z Ligą Mistrzyń

Pogoń Szczecin przegrała 0:1 z Servette ze Szwajcarii w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń. Tym samym mistrzynie Polski szybko pożegnały się z szansami na awans do elitarnych rozgrywek piłkarskich. Teraz będą mogły skupić się na rywalizacji na krajowym podwórku i obronie mistrzowskiego tytułu. Zadecydowała jedna bramka, która padła w doliczonym czasie gry.

Debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzyń

W ubiegłym sezonie piłkarki Pogoni Szczecin nieco nieoczekiwanie sięgnęły po mistrzostwo Polski, wyprzedzając na ostatniej prostej GKS Katowice. Dzięki temu zakwalifikowały się do udziału w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Na początek czekał je mini turniej rozgrywany w Szczecinie. Mistrzynie Polski trafiły na Servette ze Szwajcarii. To rywalki były zdecydowanymi faworytkami. Od początku meczu to one miały optyczną przewagę, jednak szczecinianki imponowały dobrą grą w obronie i ofiarnością. Same też miały swoje sytuacje, jednak brakowało skuteczności. Już po kwadransie mogło być 1:0 dla Pogoni, gdy w poprzeczkę trafiła Weronika Szymaszek. Później było jeszcze kilka sytuacji. Niestety do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron delikatną przewagę zaczęły zyskiwać Szwajcarki. Sytuacja Pogoni skomplikowała się w 76. minucie. Wówczas za dwie żółte kartki z boiska wyleciała Alexis Legowski. Do końca meczu pozostał kwadrans, a gospodynie grały w liczebnym osłabieniu. Szwajcarki wciąż napierały i w końcu złamały defensywę Pogoni. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafiła Rimante Jonusaite. Oddała piękny strzał, przy którym bramkarka Pogoni nie miała żadnych szans. Ta bramka zadecydowała o tym, że Pogoń nie ma już szans na awans do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń.

Servette – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Spotkanie z Kiryat Gat na pożegnanie z Europą

Przed mistrzyniami Polski jeszcze jeden mecz w mini turnieju w Szczecinie. Pogoń zagra o trzecie miejsce z izraelskim Kiryat Gat. Spotkanie te będzie toczyło się przede wszystkim o honor i punkty do rankingu UEFA. O zwycięstwo w turnieju zmierzą się Servette oraz PAOK Saloniki z Grecji. Oba mecze odbędą się w sobotę 7 września. Początek meczu Pogoń Szczecin – Kiryat Gat o 12:00.