Świderski dał wygraną z Walią. Polacy zostają w grupie A Ligi Narodów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiŚwiderski dał wygraną z Walią. Polacy zostają w grupie A Ligi Narodów

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała 1:0 na wyjeździe Walię i utrzymała się w grupie A Ligi Narodów na kolejny sezon. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Karol Świderski, który wykorzystał świetne dogranie Roberta Lewandowskiego. Za biało-czerwonymi niezwykle trudny bój, a z wielu trudnych sytuacji Polaków ratował Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu Turyn był pewnym punktem reprezentacji prowadzonej przez Czesława Michniewicza

Duet Świderski – Lewandowski od pierwszych minut

Trener Czesław Michniewicz zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian w pierwszej jedenastce. W porównaniu z meczem z Holandią, w pierwszym składzie wybiegli tym razem: Bartosz Bereszyński, Szymon Żurkowski i Karol Świderski, jako napastnik wspierający Roberta Lewandowskiego. Do przerwy oglądaliśmy spokojny mecz, w którym najwięcej walki było w środku pola. Nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, a Wojciech Szczęsny musiał ratować kolegów z opresji. Najlepszej sytuacji dla Polaków nie wykorzystał Szymon Żurkowski. Utrzymywał się bezbramkowy remis, który dawał utrzymanie w grupie A kadrze Czesława Michniewicza.

Świderski daje zwycięstwo po przerwie

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Kluczowa dla losów pojedynku była akcja z 58. minuty. Najpierw Jakub Kiwior dograł piłkę w okolice pola karnego rywali, a tam wyszedł do niej Robert Lewandowski i z pierwszej piłki zgrał do wychodzącego na czystą pozycję Karola Świderskiego. Napastnik Charlotte FC płaskim strzałem między nogami bramkarza rywali posłał piłkę do siatki i wyprowadził Polaków na prowadzenie. Jak się później okazało, była to jedyna bramka tego spotkania. Po strzelonej bramce Czesław Michniewicz wprowadził na boisko Krzysztofa Piątka, który zastąpił strzelca bramki.

Obok Karola Świderskiego bohaterem meczu bez wątpienia jest Wojciech Szczęsny. Popisał się minimum kilkoma interwencjami klasy światowej, które utrzymywały Polakom dobry wynik. Udowodnił tym samym, że jest bezapelacyjnie numerem jeden w polskiej bramce. Po zwycięstwie z Walią Polacy pozostają w grupie A Ligi Narodów na przyszły sezon. Ich niedzielni rywale spadają do grupy B. Ponadto biało-czerwoni zapewnili sobie miejsce w pierwszym koszyku na losowanie eliminacji kolejnych Mistrzostw Europy.

Walia – Polska 0:1 (0:0)