STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Marciniak w finale Ligi Mistrzów! Kolejny wielki mecz dla polskiego arbitra

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaSzymon Marciniak w finale Ligi Mistrzów! Kolejny wielki mecz dla polskiego arbitra

Był finał Mistrzostw Świata w Katarze, będzie i finał Ligi Mistrzów. Szymon Marciniak został znów doceniony przez piłkarską centralę i został wyznaczony do prowadzenia najważniejszego meczu klubowego na Starym Kontynencie.

Ostatnie miesiące dobitnie pokazują, że obecnie polski sędzia z Płocka jest… najlepszym arbitrem na świecie! Marciniak wraz z polskimi asystentami w wielkim stylu poprowadził finał mundialu z udziałem Argentyny i Francji. Było to wielkie wyróżnienia, ale po powrocie z Kataru polski sędzia nie ukrywał, że teraz marzy o poprowadzeniu finału Ligi Mistrzów.

Ten wydawał się raz bliższy, a raz daleki. Ostatnio wielu ekspertów nie dawało zbyt wielu szans, gdyż Marciniak sędziował w drugim meczu półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt. Wcześniej gwizdał w ćwierćfinałowym spotkaniu Napoli z Milanem i tam popełnił jeden spory błąd nie przyznając rzutu karnego drużynie Napoli. Tymczasem rundę póżniej Polak wypadał doskonale i w nagrodę dostał nominację do finału.

Ten odbędzie się 10 czerwca w Stambule, a zagrają w nim drużyny Manchesteru City i Interu Mediolan.

W tym sezonie Ligi Mistrzów, Szymon Marciniak poprowadził już siedem meczów. W zakładach bukmacherskich STS można już typować, jak pójdzie Marciniakowi w finale LM i jakie decyzje podejmie najlepszy polski arbiter.

Jak podał na Twitterze Jakub Szlendak, analizujący krążące w futbolu pieniądze, Szymon Marciniak za poprowadzenie finału zarobi 10 tysięcy dolarów, a jego asystenci mogą liczyć na 3 tysiące. Łącznie w tym sezonie LM Szymon Marciniak zarobi 72 tysiące dolarów, czyli 300 tysięcy złotych.

Co ciekawe, za dwa dni, czyli 24 maja, polski arbiter poprowadzi inny finał. Mowa o… finale Pucharu Cypru. Na stadionie w Strovolos AEL zagra z Omonią Nikozja.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...