Tomasz Kędziora mistrzem Grecji

Obrońca reprezentacji Polski Tomasz Kędziora sięgnął po mistrzostwo Grecji w barwach drużyny PAOK Saloniki. Na przestrzeni całego sezonu Polak był jednym z filarów drużyny, która tytuł zapewniła sobie w ostatniej kolejce. Zadecydowała wyjazdowa wygrana 2:1 z Arisem Saloniki. Tomasz Kędziora rozegrał pełne 90 minut i zobaczył żółtą kartkę. Wicemistrzem Grecji został Damian Szymański z AEK Ateny.

Duży sukces Tomasza Kędziory w lidze greckiej

Tomasz Kędziora od ubiegłego sezonu znajduje się na wypożyczeniu do PAOK Saloniki z ukraińskiego Dynama Kijów. Obrońca doskonale zaadaptował się do gry w greckiej Super League. Jest jednym z filarów swojej drużyny. W tym sezonie wystąpił w 29 na 36 meczach w lidze greckiej. W lutym strzelił gola w hitowym starciu przeciwko AEK Ateny. Ponadto na przestrzeni całego sezonu polski obrońca otrzymał sześć żółtych kartek.

W ostatniej kolejce PAOK potrzebował zwycięstwa wyjazdowego z Arisem. Derbowe starcia zawsze trzymają w napięciu i tak też było tym razem. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszedł PAOK. W drugiej gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kluczowa okazała się jednak bramka Taisona na 2:1. Choć PAOK kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Giannisa Michailidisa, to jednak dowiózł zwycięstwo do końca i został mistrzem Grecji. To wielki sukces drużyny z Salonik, a ważną rolę odegrał w nim Tomasz Kędziora. W tym sezonie Polak z powodzeniem występował również w Pucharze Grecji oraz w Lidze Konferencji Europy. W obu rozgrywkach zanotował po jednym trafieniu. PAOK Saloniki odebrał tytuł drużynie AEK Ateny, w której występuje Damian Szymański. Ten został wicemistrzem, a w ostatniej kolejce wpisał się nawet na listę strzelców.

Czy Tomasz Kędziora pojedzie na mistrzostwa Europy?

Tomasz Kędziora to jeden z kandydatów do wyjazdu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Po raz ostatni na zgrupowaniu pojawił się w listopadzie 2023 roku. Ostatni jego występ miał miejsce w październiku przeciwko Mołdawii. Łącznie w eliminacjach do EURO 2024 wystąpił w czterech spotkaniach. Niedługo poznamy kadrę Michała Probierza na turniej w Niemczech i nie jest wykluczone, że znajdzie się w niej nazwisko świeżo upieczonego mistrza Grecji.