Industria Kielce jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychIndustria Kielce jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Industria Kielce rozegrała kapitalne zawody i pokonała na wyjeździe 33:25 duński GOG Håndbold w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dominowali od pierwszej do ostatniej minut. Przekonująco wygrali i jedną nogą są już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością mistrzowie Polski będą bronili ośmiobramkowej zaliczki. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnie i awans kielczan wydaje się być formalnością.

Kapitalny mecz Industrii w Danii

Przed meczem w Danii mogliśmy mieć małe powody do obaw. W tym sezonie w Lidze Mistrzów Industria Kielce gra w kratkę i dobre spotkania przeplata słabymi występami. To sprawiło, że w swojej grupie zajęła dopiero czwarte miejsce i nie awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Kielczanie w grupie A musieli uznać wyższość m.in. THW Kiel oraz Aalborg Håndbold. W konsekwencji w 1/8 finału trafili na piąty zespół grupy B, czyli duński GOG Håndbold.

Kielczanie dwumecz rozpoczęli na wyjeździe i rozegrali świetne zawody. Mistrzowie Polski od początku meczu byli stroną wyraźnie lepszą. Od stanu 3:3 zanotowali serię siedmiu bramek z rzędu i wyszli na 10:3. Zbudowali solidną przewagę, która pozwoliła im kontrolować kolejne minuty. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 18:9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:10. Po zmianie stron gra się wyrównała i toczyła się bramka za bramkę. Oczywiście pasowało to kielczanom, którzy utrzymali bezpieczną przewagę. Pewnie wygrali 33:25 i są już blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Najwięcej bramek dla Industrii rzucił Alex Dujshebaev (9).

GOG Håndbold – Industria Kielce 25:33 (10:18)

Za tydzień rewanż w Kielcach

Mistrzowie Polski są w kapitalnym położeniu przed meczem rewanżowym. W środę 3 kwietnia przed własną publicznością będą bronili przewagi ośmiu bramek. Jeżeli zagrają na miarę swoich możliwości, to nie powinni mieć problemu z awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Liczymy na to, że ponownie zdominują rywali z Danii. W ćwierćfinale na zwycięzcę tego dwumeczu czeka niemiecki SC Magdeburg, czyli triumfator ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jeżeli Industria awansuje, to na tym etapie zobaczymy powtórkę finału z 2023 roku. Najpierw trzeba jednak skupić się na domowym meczu z GOG Håndbold.