STS KOD PROMOCYJNY

Co dalej z Industrią Kielce? Są informacje dot. przyszłości klubu!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka ręcznaCo dalej z Industrią Kielce? Są informacje dot. przyszłości klubu!

Ten sezon Industria Kielce dokończy w możliwie najsilniejszym składzie. Władze klubu piłki ręcznej wciąż poszukują sponsorów, którzy pomogliby utrzymać zespół i w kolejnym sezonie.

Przypomnijmy, że po wycofaniu się głównego sponsora budżet przestał się spinać, a przyszłość zaczęła rysować się w czarnych barwach. Nie ma nawet co się oszukiwać, że po sezonie zespół z Kielc po prostu się rozpadnie. Chętni niemal na każdego zawodnika się znajdą. Ba, oferty na stole mają już teraz zarówno szczypiorniści, jak i ich trener Tałant Dujszebajew. Szkoleniowiec sam przyznawał w rozmowie z TVP sport, że w kilka minut otrzymał pięć ofert, m.in. z reprezentacji Egiptu czy mistrza Węgier Pick Szeged. Propozycje otrzymać mieli też zawodnicy, m.in. synowie trenera Daniel i Alex. Na liście życzeń znaleźli się Dylan Nahi, Andreas Wolff, Nedim Remili, Arciom Karaliok i Arkadiusz Moryto.

Jeśli nie uda się znaleźć sponsora, będziemy musieli szukać sobie nowych klubów. To nie będzie problemem. Ja jednak mówiłem już: chciałbym skończyć moją karierę w Kielcach. Mam nadzieję, że 31 stycznia stanie się cud i powiedzą mi: zostajesz w Kielcach!

Tałant Dujszebajew

Nic więc dziwnego, że kibice ostatniego dnia stycznia czekali na komunikat klubu. W końcu się pojawił i można w nim wyczytać m.in., że „Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych„.

Na razie więc drużyna będzie grała tak jak dotychczas, ale przyszłość nadal jest niewiadomą. Wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych dwóch miesiącach. „Dalsze decyzje, co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku. Decyzja ta będzie uwzględniać możliwości budżetowe Klubu, a co za tym idzie potencjalny skład zespołu„.

Pełny komunikat można znaleźć poniżej

ZOBACZ TAKŻE: 10 najlepszych piłkarzy ręcznych wszechczasów

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...