KPR Gminy Kobierzyce w 1/16 Pucharu EHF. Ważne zwycięstwo w Grecji

Strona głównaPiłka ręcznaKPR Gminy Kobierzyce w 1/16 Pucharu EHF. Ważne zwycięstwo w Grecji

Duży sukces odniosły piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce, które awansowały do 1/16 Pucharu EHP. Zawodniczki polskiego zespołu w dwumeczu okazały się lepsze od greckiego PAOK Saloniki i wygrały oba spotkania. W rewanżu w Grecji pewnie i w pełni zasłużenie wygrały 28:23. Dzięki temu awansowały do kolejnej rundy Pucharu Europy, gdzie czekają na nie kolejne wyzwania. Bez dwóch zdań podopieczne Edyty Majdzińskiej odniosły spory sukces.

Wyraźna przewaga do przerwy

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce jechały do Grecji po to, aby utrzymać przewagę z pierwszego spotkania. Przed własną publicznością wygrały 26:23 i były bliżej awansu do kolejnej rundy europejskich pucharów. Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Długo gra prowadzona była bramka za bramkę, co pasowało zawodniczkom z Polski. Tak było do stanu 10:10. Później szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce zyskały cenną przewagę i wypracowały sobie kilka punktów różnicy. Na przerwę podopieczne Edyty Majdzińskiej schodziły przy prowadzeniu 17:13 i były praktycznie pewne awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Tego mogłaby ich pozbawić tylko katastrofa.

Utrzymanie przewagi po przerwie

W drugiej połowie gra się wyrównała, jednak wciąż lepiej wyglądały piłkarki ręczne z Polski. Choć na początku rywalki zbliżyły się na jedną bramkę, to jednak później oglądaliśmy wyraźną przewagę KPR Gminy Kobierzyce. Polski zespół kontrolował sytuację na boisku i stopniowo powiększał przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:23. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 26:23, więc w dwumeczu okazał się wyraźnie lepszy od Greczynek. Dzięki temu bez większych problemów zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Europy. Jest już w 1/16 i nie jest bez szans w walce o kolejne awanse. Najwięcej bramek dla KPR Gminy Kobierzyce rzuciły: Mariola Wiertelak (6), Alona Shupyk (5) i Aleksandra Olek (4). Kolejny rywal zespołu z Kobierzyc będzie znany w najbliższych dniach.

AC PAOK – KPR Gminy Kobierzyce 23:28 (13:17)