KPR Gminy Kobierzyce z kolejnym przekonującym zwycięstwem w el. Pucharu Europy

Strona głównaPiłka ręcznaKPR Gminy Kobierzyce z kolejnym przekonującym zwycięstwem w el. Pucharu Europy

Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce odniosły kolejne wysokie zwycięstwo w eliminacjach Pucharu Europy. W meczu rewanżowym II rundy pokonały 38:11 zespół KHF Ferizaj i pozostawiły po sobie doskonałe wrażenie. Dzień wcześniej pokonały zespół z drużynę z Kosowa 47:21. Tym samym w dwumeczu zwyciężyły aż 85:32. Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce awansowały do III rundy eliminacji Pucharu Europy, która decyduje o awansie do fazy grupowej tych rozgrywek.

Dwumecz pod pełną kontrolą

Jak na debiut w Europie, dwumecz w wykonaniu KPR Gminy Kobierzyce wypadł naprawdę okazale. W obu spotkaniach zawodniczki polskiego zespołu miały pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Zasłużenie wygrały z dużą przewagą i awansowały do decydującej o awansie fazy eliminacji. W rewanżu straciły zaledwie 11 bramek przez 60 minut, a na dużej skuteczności w bramce grała Patrycja Chojnacka. Nowa bramkarka zespołu miała aż 67% udanych obron. Oczywiście duża w tym zasługa świetnie dysponowanej linii defensywnej.

Szybko zbudowana przewaga nad rywalkami

W rewanżu podopieczne Edyty Majdzińskiej ponownie wypracowały sobie dużą przewagę. Polki zdobyły pierwsze pięć bramek, a po ponad 20. minutach gry było już 16:2. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:4, a zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce mogły być pewne awansu do kolejnej rundy. W drugiej połowie Polki kontynuowały świetną dyspozycję i wygrały ostatecznie 38:11. Teraz mogą czekać na wyniki pozostałych spotkań i losowanie decydującej fazy eliminacji. Jeżeli w III rundzie zaprezentują się podobnie, to mogą powalczyć o awans do fazy grupowej EHF European Cup. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka szczypiornistki JKS Jarosław, które w pierwszym meczu przegrały z holenderskim Handbal Venlo i w rewanżu muszą odrabiać straty. Wysokiej porażki w eliminacjach Ligi Europejskiej odniosły zawodniczki MKS Lublin, które uległy węgierskiemu KC Siofok.

KHF Ferizaj – KPR Gminy Kobierzyce 11:38 (4:19)