Łomża Industria Kielce już w półfinale KMŚ. Czas na wielką Barcelonę

Strona głównaPiłka ręcznaŁomża Industria Kielce już w półfinale KMŚ. Czas na wielką Barcelonę

Piłkarze ręczni Łomży Industria Kielce zgodnie z oczekiwaniami wygrali 39:30 z brazylijskim HC Taubate i zameldowali sie w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Tym samym po raz drugi w historii znaleźli się w strefie medalowej tych rozgrywek, przy swoim drugim starcie. Niestety awans został okupiony kontuzją Pawła Paczkowskiego. Nie wiadomo jeszcze, na ile poważny jest uraz. W półfinale czekać ich będzie zdecydowanie trudniejsze zadanie. Kielczanie najprawdopodobniej zagrają w nim z FC Barceloną, z którą przegrali w finale ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Wyrównany bój do przerwy

Mecz Łomża Industria Kielce – HC Taubate miał wyłonić drużynę, która wygra grupę C i awansuje do półfinału Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Faworytami byli szczypiorniści z Kielc, jednak pierwsza połowa nieoczekiwanie była wyrównana. Długimi fragmentami zawodnicy HC Taubate grali z mistrzem Polski jak równy z równym. W końcówce jednak więcej spokoju zachowali kielczanie i to oni wypracowali sobie dwie bramki na przewagi. Na przerwę Łomża Industria Kielce schodziła przy wyniku 18:16

Przypieczętowanie awansu po przerwie

Drugie 30 minut to już pełna kontrola polskiego zespołu. Im mecz trwał dłużej, tym bardziej widoczna była różnica klas. Niestety efektowne zwycięstwo kielczanie okupili stratą Pawła Paczkowskiego, który w jednej z ofensywnych akcji został pchnięty przez rywala i niefortunnie upadł. Ze względu na kontuzję stawu skokowego nie mógł kontynuować gry. Ostatecznie Łomża Industria Kielce wygrała 39:30 i zgodnie z przypuszczeniami zapewniła sobie awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Europy. Najwięcej bramek dla kielczan w meczu z HC Taubate zdobyli: Dylan Nahi (6), Alex Dujshebaev (6), Arkadiusz Moryto (5) i Szymon Sićko (5).

Handebol Clube Taubate – Łomża Industria Kielce 30:39 (16:18)

Półfinał w sobotę

Mecz półfinałowy zaplanowano na sobotę o godzinie 19:30 czasu polskiego. W nim Łomża Industria Kielce najprawdopodobniej zagra z FC Barceloną, czyli najlepszym zespołem na świecie w ostatnich latach. Boje z Katalończykami zawsze są niezwykle emocjonujące. W drugim półfinale prawdopodobnie spotkają się SC Magdeburg i Benfica Lizbona.