Strona głównaPiłka ręcznaNieoczekiwane problemy Industrii Kielce. Minimalna wygrana z Al-Najma z Bahrajnu

Piłkarze ręczni Industrii Kielce mieli nieoczekiwane problemy w pierwszym meczu IHF Super Globe. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 27:26 z Al-Najma z Bahrajnu. Bramkę na wagę zwycięstwa na kilka sekund przed końcem zdobył Szymon Sićko. Dzięki temu zbliżyli się do awansu do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Arabii Saudyjskiej. Drugi mecz grupowy kielczanie rozegrają w czwartek przeciwko San Francisco CalHeat.

Zwycięstwo w trudnych okolicznościach na otwarcie IHF Super Globe.

Szczypiorniści Industrii Kielce polecieli do Arabii Saudyjskiej w roli jednego z faworytów do walki o zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata. Na otwarcie turnieju mierzyli się z Al-Najmą z Bahrajnu, czyli najlepszym zespołem Azji. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli bez problemu wygrać. Początek spotkania był jednak bardzo wyrównany. Rywalizacja bramka za bramkę toczyła się do stanu 7:7. Wówczas przyspieszyli mistrzowie Polski, którzy na przerwę schodzili przy bezpiecznym prowadzeniu 17:13. Wydawało się, że po zmianie stron pójdą za ciosem.

Nieoczekiwanie w drugiej połowie inicjatywę przejęli gracza Al-Najma. Systematycznie zmniejszali straty do Industrii Kielce, aż doprowadzili do remisu. W pewnym momencie wyszli na prowadzenie 26:25 i byli blisko sensacyjnego zwycięstwa. Na około minutę do końca do wyrównania doprowadził Szymon Sićko. Później dobrą interwencją w bramce popisał się Miłosz Wałach i kielczanie mieli piłkę. Na 13 sekund przed końcem meczu o czas poprosił Tałant Dujszebajew. Opłacało się. W decydującej akcji meczu do siatki trafił Szymon Sićko i w ostatnich sekundach zapewnił Industrii Kielce cenne zwycięstwo 27:26

Industria Kielce – Al-Najma 27:26 (17:13)

W czwartek mecz z mistrzem Ameryki Północnej

Kielczanie rywalizują w grupie D IHF Super Globe. W czwartek o 10:15 polskiego czasu rozpoczną mecz z mistrzami Ameryki Północnej San Francisco CalHeat. Ponownie będą zdecydowanymi faworytami i liczymy na to, że bez trudu awansują do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Oprócz Industrii Kielce w roli faworytów do wygrania turnieju wymieniane są zespoły: FC Barcelona, SC Magdeburg i Fuechse Berlin.