STS KOD PROMOCYJNY

Ostatni sprawdzian przed MŚ. Czas na Turniej Noworoczny w Katowicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaMŚ piłkarzy ręcznychOstatni sprawdzian przed MŚ. Czas na Turniej Noworoczny w Katowicach

Przed reprezentantami Polski w piłce ręcznej ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Tym razem kadra prowadzona przez Patryka Rombla wystąpi w Turnieju Noworocznym w katowickim Spodku. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ Polacy w Katowicach będą rozgrywać swoje mecze w ramach rundy wstępnej mistrzostw świata. W dniach 4-6 stycznia towarzysko zagrają kolejno z: Iranem, Maroko i Belgią. 

Walka o miejsce na mistrzostwa świata

Dla wielu reprezentantów Turniej Noworoczny w Katowicach ma duże znaczenie. Patryk Rombel powołał na niego kadrę składającą się z 22. zawodników. Na mistrzostwa świata można zgłosić tylko 18. Tym samym czterech szczypiornistów pożegna się z szansami na udział w styczniowych mistrzostwach świata. Stawka jest zatem bardzo wysoka i każdy będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Jednocześnie zawodnicy muszą uważać na to, aby nie doznać kontuzji w przeddzień mundialu. Już teraz wiadomo, że w turnieju w Polsce i Szwecji nie zagra Kamil Syprzak, czyli jeden z najlepszych obrotowych świata. Wyeliminowała go kontuzja, której nabawił się w jednym ze spotkań Ligi Mistrzów w barwach francuskiego Paris Saint-Germain. 

Ostatnie trzy mecze towarzyskie w Katowicach 

Na koniec 2022 roku Polacy zagrali w turnieju towarzyskim w Krakowie, gdzie zajęli drugie miejsce. Lepsza okazała się Tunezja. Tym razem w Katowicach przed biało-czerwonymi ostatnie trzy sparingi przed mistrzostwami świata. Turniej rozegrany zostanie w dniach 4-6 stycznia. Polacy zmierzą się kolejno z: Iranem, Maroko i Belgią i są zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa. Wszystkie pojedynki zostaną rozegrane w katowickim Spodku, czyli jednej z aren zbliżających się mistrzostw świata. Poniżej szczegółowy plan Turnieju Noworocznego w Katowicach. 

04.01.2023

17:00 Polska – Iran

19:30 Belgia – Maroko

05.01.2023

17:00 Polska – Maroko

19:30 Belgia – Iran

06.01.2023

17:00 Iran – Maroko

19:30 Polska – Belgia

Inauguracja mistrzostw świata już 11 stycznia

Już za kilka dni Polacy rozpoczną swój udział w mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Zainaugurują turniej starciem z Francuzami, czyli jednymi z faworytów do końcowego zwycięstwa. Mecz Polska – Francja odbędzie się w Katowicach 11 stycznia. W rundzie wstępnej biało-czerwoni zagrają jeszcze ze Słowenią i Arabią Saudyjską. Powinni wywalczyć awans do fazy zasadniczej turnieju. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...