STS KOD PROMOCYJNY

Patryk Rombel powołał kadrę na zgrupowanie szkoleniowe w Szczyrku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPatryk Rombel powołał kadrę na zgrupowanie szkoleniowe w Szczyrku

W dniach 6-12 listopada w Szczyrku odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe kadry Polski w piłce ręcznej. Patryk Rombel powołał na nie zawodników występujących w Polsce. Zgrupowanie jest kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata 2023, które w styczniu zostaną rozegrane w Polsce i w Szwecji. Przez tydzień w Szczyrku zawodnicy będą szlifowali formę i walczyli o to, aby znaleźć się na liście powołanych przez Patryka Rombla na turniej mistrzowski. 

Kilka niespodzianek wśród powołanych

Patryk Rombel postawił na kilka nowych nazwisk. W gronie powołanych pojawili się m.in. Antoni Doniecki z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, czy też Wojciech Borucki z KS Azoty-Puławy S.A. Ponadto nie brakuje etatowych reprezentantów, w tym m.in.: Arkadiusza Moryto, Szymona Sićko, Tomasza Gębali, Michała Daszka czy Przemysława Krajewskiego. 

Kadra na zgrupowanie w Szczyrku wygląda następująco: Jakub Będzikowski i Miłosz Wałach (obaj Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.), Wojciech Borucki, Dawid Fedeńczak, Piotr Jarosiewicz i Rafał Przybylski (wszyscy KS Azoty-Puławy S.A.), Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski i Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Antoni Doniecki i Piotr Jędraszczyk (Piortkowianin Piotrków Trybunalski), Tomasz Gębala, Mateusz Kornecki, Arkadiusz Moryto, Michał Olejniczak i Szymon Sićko (Łomża Industria Kielce), Sebastian Kaczor i Damian Przytuła (Górnik Zabrze) oraz Andrzej Widomski (KPR GO). 

Obszerna lista rezerwowa

Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się także na stworzenie obszernej listy rezerwowych. W jej skład wchodzą: Kacper Grabowski, Paweł Paterek i Marcel Zdobylak (Chrobry), Wiktor Jankowski, Nikodem Kutyła (MMTS Kwidzyn), Oliwier Kamiński, Marcel Sroczyk (Orlen Wisła Płock), Wiktor Kawka (KPR GO), Mateusz Kosmala (Wybrzeże Gdańsk), Kacper Ligarzewski (Piotrkowianin), Maciej Pilitowski (MKS Kalisz), Jakub Sladkowski (Górnik Zabrze) oraz Patryk Wasiak (KS VIVE – SMS Kielce). Zawodnicy z tej listy mogą w każdym momencie zostać dowołani na zgrupowanie. 

Z kim zagramy na mistrzostwach świata?

Mistrzostwa Świata 2023 w piłce ręcznej rozpoczną się 11 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Polacy są współgospodarzem imprezy i zagrają w grupie B. Tam rywalizować będą z Francją, Arabią Saudyjską i Słowenią. Wydaje się, że bez problemu powinni awansować z rundy wstępnej do fazy zasadniczej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...