Patryk Rombel powołał kadrę na zgrupowanie szkoleniowe w Szczyrku

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPatryk Rombel powołał kadrę na zgrupowanie szkoleniowe w Szczyrku

W dniach 6-12 listopada w Szczyrku odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe kadry Polski w piłce ręcznej. Patryk Rombel powołał na nie zawodników występujących w Polsce. Zgrupowanie jest kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata 2023, które w styczniu zostaną rozegrane w Polsce i w Szwecji. Przez tydzień w Szczyrku zawodnicy będą szlifowali formę i walczyli o to, aby znaleźć się na liście powołanych przez Patryka Rombla na turniej mistrzowski. 

Kilka niespodzianek wśród powołanych

Patryk Rombel postawił na kilka nowych nazwisk. W gronie powołanych pojawili się m.in. Antoni Doniecki z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, czy też Wojciech Borucki z KS Azoty-Puławy S.A. Ponadto nie brakuje etatowych reprezentantów, w tym m.in.: Arkadiusza Moryto, Szymona Sićko, Tomasza Gębali, Michała Daszka czy Przemysława Krajewskiego. 

Kadra na zgrupowanie w Szczyrku wygląda następująco: Jakub Będzikowski i Miłosz Wałach (obaj Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.), Wojciech Borucki, Dawid Fedeńczak, Piotr Jarosiewicz i Rafał Przybylski (wszyscy KS Azoty-Puławy S.A.), Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski i Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Antoni Doniecki i Piotr Jędraszczyk (Piortkowianin Piotrków Trybunalski), Tomasz Gębala, Mateusz Kornecki, Arkadiusz Moryto, Michał Olejniczak i Szymon Sićko (Łomża Industria Kielce), Sebastian Kaczor i Damian Przytuła (Górnik Zabrze) oraz Andrzej Widomski (KPR GO). 

Obszerna lista rezerwowa

Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się także na stworzenie obszernej listy rezerwowych. W jej skład wchodzą: Kacper Grabowski, Paweł Paterek i Marcel Zdobylak (Chrobry), Wiktor Jankowski, Nikodem Kutyła (MMTS Kwidzyn), Oliwier Kamiński, Marcel Sroczyk (Orlen Wisła Płock), Wiktor Kawka (KPR GO), Mateusz Kosmala (Wybrzeże Gdańsk), Kacper Ligarzewski (Piotrkowianin), Maciej Pilitowski (MKS Kalisz), Jakub Sladkowski (Górnik Zabrze) oraz Patryk Wasiak (KS VIVE – SMS Kielce). Zawodnicy z tej listy mogą w każdym momencie zostać dowołani na zgrupowanie. 

Z kim zagramy na mistrzostwach świata?

Mistrzostwa Świata 2023 w piłce ręcznej rozpoczną się 11 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Polacy są współgospodarzem imprezy i zagrają w grupie B. Tam rywalizować będą z Francją, Arabią Saudyjską i Słowenią. Wydaje się, że bez problemu powinni awansować z rundy wstępnej do fazy zasadniczej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....