Piłkarki ręczne JKS Jarosław grają dalej. Wygrana w Holandii

Strona głównaPiłka ręcznaPiłkarki ręczne JKS Jarosław grają dalej. Wygrana w Holandii

Szczypiornistki Eurobud JKS Jarosław pojechały na mecz rewanżowy II rundy eliminacji EHF European Cup z zamiarem odrobienia dwubramkowej straty z Cabooter HandbaL Venlo. To się udało. Polski zespół w kapitalnym stylu pokonał na wyjeździe rywalki 36:30 i zameldował się w decydującej rundzie eliminacji EHF European Cup. Od awansu do fazy grupowej zawodniczki z Jarosławia dzieli już tylko jeden wygrany dwumecz. Na tym samym etapie eliminacji jest jeszcze KPR Gminy Kobierzyce.

Minimalna porażka w pierwszym meczu

Przed rozpoczęciem zmagań faworytkami dwumeczu były zawodniczki Eurobud JKS Jarosław. Pierwszy mecz jednak nie potoczył sie po ich myśli. Po zaciętym widowisku w Polsce musiały uznać wyższość holenderskiej ekipy Cabooter HandbaL Venlo. Po dobrym początku i wysokim prowadzeniu, gospodynie spuściły z tonu, co umiejętnie wykorzystały Holenderki. W drugiej połowie to one były stroną dominującą. Szczypiornistkom JKS Jarosław rzutem na taśmę udało się zmniejszyć straty i przegrały 27:29. Dzięki temu w meczu rewanżowym nie stały na straconej pozycji.

Świetny mecz Eurobud JKS Jarosław w Holandii

Rewanż zapowiadał się bardzo ciekawie, a wagę tego meczu było widać od pierwszych minut. Od początku oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie, w którym żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Na szczęście w drugiej części pierwszej połowy swój rytm złapały szczypiornistki z Jarosławia i umiejętnie punktowały błędy rywalek. Dzięki temu wypracowały sobie bezpieczną przewagę kilku punktów i po 30 minutach gry na tablicy wyników było 16:11 na korzyść JKS Jarosław

Celem na drugą połowę było utrzymanie kilkupunktowej przewagi, która dawała awans. Szczypiornistki polskiego zespołu świetnie się z tego wywiązywały i w pewnym momencie odskoczyły nawet na siedem bramek. Później rywalki próbowały zniwelować straty i w pewnym momencie zbliżyły się już tylko na trzy trafienia. Końcówka należała jednak do Eurobud JKS Jarosław i polski zespół wygrał 36:30. Dzięki temu odrobił straty z pierwszego meczu i zameldował się w decydującej fazie eliminacji EHF European Cup. Przed zawodniczkami z Jarosławia ostatni dwumecz. Jeżeli to wygrają, to awansują do fazy pucharowej rozgrywek. Przed takim samym wyzwaniem staną zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce.

Cabooter HandbaL Venlo – Eurobud JKS Jarosław 30:36 (11:16)