Polki bez szans z Niemkami. Wysoka porażka na mistrzostwach świata

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolki bez szans z Niemkami. Wysoka porażka na mistrzostwach świata

Polskie szczypiornistki doznały bolesnej porażki w trzecim meczu grupy F fazy wstępnej mistrzostw świata. Biało-czerwone uległy aż 17:33 Niemkom. Już wcześniej nasza drużyna zapewniła sobie awans do rundy zasadniczej, jednak wysoka porażka może skomplikować ich sytuację w kontekście walki o awans do fazy pucharowej. W kolejnej fazie biało-czerwone będą grały z Dunkami, Rumunkami oraz Serbkami lub Chilijkami.

Bolesna porażka Polek z Niemkami

W poniedziałkowy wieczór rywalizowały ze sobą drużyny, które wygrały po dwa wcześniejsze mecze. Polki najpierw efektownie pokonały Iranki, a następnie po ciężkim boju zwyciężyły z Japonkami. Te same rywalki znajdowały się na rozkładzie Niemek. Niestety tym razem mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych Arne Senstada. Widać było dużą różnicę na korzyść Niemek, które szybko wypracowały sobie kilka bramek przewagi. Kluczowa była końcówka pierwszej połowy, w której rywalki zdobyły aż sześć bramek z rzędu. Polki na przerwę schodziły przy wyniku 10:19 i były w bardzo trudnej sytuacji

Niestety po zmianie stron nic się nie zmieniło. Polki zaczęły najgorzej, jak się dało, ponieważ bardzo długo miały problem z celnością rzutów. Tego problemu nie miały Niemki. W pewnym momencie wynik w drugiej połowie wyglądał 11:2 dla rywalek, a na tablicy wyników było już 29:12. Pod koniec meczu biało-czerwone nieco zmniejszyły straty, jednak i tak wyraźnie przegrały 17:33. Po dwóch zwycięstwach przyszedł zimny prysznic

Niemcy – Polska 33:17 (19:10)

Z kim zagrają Polki w kolejnej fazie mistrzostw świata?

Mamy nadzieję, że Polki szybko otrząsną się po wysokiej porażce z Niemkami. Już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy zasadniczej mistrzostw świata. Tam trafią do grupy, w której rywalizować będą z trzema najlepszymi zespołami z grupy rundy wstępnej. Już teraz wiadomo, że w tym gronie znajdą się Dania i Rumunia. O trzecie miejsce we wtorek powalczą Serbia i Chile. Stawkę zespołów uzupełnią Niemki i Japonki. Polkom zostaną zapisane wyniki z tymi drużynami. Kolejne mecze podopieczne Arne Senstada rozegrają 7, 9 i 11 grudnia