STS KOD PROMOCYJNY

Polskie szczypiornistki poznały rywalki na Mistrzostwach Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolskie szczypiornistki poznały rywalki na Mistrzostwach Świata

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej poznały swoje rywalki na najbliższych mistrzostwach świata. Przed podopiecznymi Arne Senstada bardzo trudne zadanie, ponieważ już w grupie zmierzą się m.in. z Niemkami. Oprócz nich biało-czerwone trafiły na rywalki z Japonii i Iranu. Wydaje się więc, że biało-czerwone nie powinny mieć problemu z awansem do kolejnej fazy rozgrywek. Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet odbędą się w dniach 29 listopada – 17 grudnia w Danii, Szwecji i Norwegii. 

Z awansem nie powinno być problemu 

Polki awans na mistrzostwa świata wywalczyły po wygranym dwumeczu z drużyną Kosowa. Już po losowaniu wydaje się, że z awansem biało-czerwonych do II fazy turnieju mistrzostw świata nie powinno być problemu. Oczywiście Niemki to jedne z faworytek turnieju, jednak poza nimi Polki trafiły na niżej notowane reprezentacje Japonii i Iranu. Tym samym podopieczne Arne Senstada bez większych problemów powinny wypełnić plan minimum i awansować do II fazy rozgrywek. Tam jednak będzie czekało na nie dużo większe wyzwanie. 

Jeżeli biało-czerwone przejdą dalej, to wiele wskazuje na to, że w II fazie mistrzostw świata zmierzą się ze zdecydowanie trudniejszymi rywalkami. Najprawdopodobniej tam ich rywalkami będą zespoły Danii, Rumunii i Serbii, czyli bardzo trudni rywale. Na tym etapie nie jest wykluczone jednak, że dojdzie do jakiejś niespodzianki. Dla Polek kluczem jest dobre zaprezentowanie się w I fazie i powalczenie z Niemkami o wygranie tego etapu rozgrywek. Ułatwi to biało-czerwonym ewentualny awans do fazy pucharowej. Bez wątpienia podopieczne Arne Senstada mierzą wysoko. 

Kiedy odbędą się mistrzostwa świata?

Najbliższe mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet odbędą się w dniach 29 listopada – 17 grudnia. Mecze będą rozgrywane w Danii, Szwecji i Norwegii. Polki w I fazie turnieju rywalizować będą kolejno: 30 listopada (Iran), 2 grudnia (Japonia) i 4 grudnia (Niemcy). Wiele wskazuje na to, że ten ostatni mecz zadecyduje o zajęciu pierwszego miejsca w grupie F. 

Skład wszystkich grup:

  • grupa A: Szwecja, Chiny, Chorwacja, Senegal;
  • grupa B: Czarnogóra, Kamerun, Węgry, Paragwaj;
  • grupa C: Norwegia, Grenlandia, Korea Południowa, Japonia;
  • grupa D: Słowenia, Francja, Angola, Islandia;
  • grupa E: Rumunia, Dania, Serbia, Chile;
  • grupa F: Niemcy, Polska, Iran, Japonia;
  • grupa G: Brazylia, Ukraina, Hiszpania, Kazachstan;
  • grupa H: Holandia, Argentyna, Czechy, Kongo
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...