STS KOD PROMOCYJNY

Trudne zadanie szczypiornistek. Biało-czerwone poznały grupowe rywalki na Mistrzostwach Europy 2022

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka ręcznaTrudne zadanie szczypiornistek. Biało-czerwone poznały grupowe rywalki na Mistrzostwach Europy 2022

Kilka dni temu reprezentantki Polski w piłce ręcznej cieszyły się z wywalczenia awansu na Mistrzostwa Europy 2022. W fazie eliminacyjnej biało-czerwone z kompletem zwycięstw wygrały grupę ze Szwajcarkami, Litwinkami i Rosjankami. Teraz podopieczne Arne Senstada poznały rywalki, z którymi zmierzą się na europejskim czempionacie. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ reprezentantki Polski zagrają w grupie D z Niemkami, Hiszpankami i Czarnogórkami. 

Los nie był łaskawy

Polki po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej były losowane z pierwszego koszyka. Mimo tego los nie był dla nich łaskawy. Najgroźniejszymi rywalkami wydają się być Hiszpanki, które ostatnie mistrzostwa świata zakończyły na 4. miejscu. Polki zmierzą się z nimi w drugim meczu grupowym. Wcześniej staną naprzeciw Niemek, z którymi na rozgrywanych dwa lata temu mistrzostwach Europy zremisowały 21:21. Teoretycznie najsłabszymi rywalkami powinny być Czarnogórki, jednak są jednym ze współgospodarzy turnieju i przed własną publicznością będą chciały pokazać się z dobrej strony. Wszystkie mecze grupy D odbędą się w stolicy Czarnogóry Podgoricy w hali Sportski centar Morača. Polki zagrają kolejno: 5, 7 i 9 listopada. Awans do rundy finałowej wywalczą trzy najlepsze zespoły z grupy. 

Turniej w trzech krajach

Ze względu na odbywający się w grudniu mundial w piłce nożnej w Katarze, mistrzostwa Europy w piłce ręcznej wyjątkowo przeniesiono na listopad. Po raz pierwszy w historii odbędą się w trzech różnych państwach, a współgospodarzami są: Słowenia, Czarnogóra i Macedonia Północna. Turniej rozpocznie się 4 listopada 2022 roku, a wielki finał zaplanowano na 20 listopada. Tytułu bronią Norweżki. 

Mecze rozgrywana będą na halach:

  • Arena Stožice (Lublana, Słowenia);
  • Dvorana Zlatorog (Celje, Słowenia);
  • Centrum sportowe „Boris Trajkowski” (Skopje, Macedonia Północna);
  • Sportski centar Morača (Podgorica, Czarnogóra).

Pozostałe grupy 

W turnieju udział weźmie 16 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy fazy wstępnej. Do rundy finałowej awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Poniżej ich skład:

  • grupa A: Węgry, Norwegia, Szwajcaria, Chorwacja;
  • grupa B: Szwecja, Serbia, Dania, Słowenia;
  • grupa C: Holandia, Macedonia, Francja, Rumunia
  • grupa D: Polska, Niemcy, Czarnogóra, Hiszpania. 
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...