STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Sićko w szpitalu. Problemy zdrowotne i zagrożony występ na mistrzostwach świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejSzymon Sićko w szpitalu. Problemy zdrowotne i zagrożony występ na mistrzostwach świata

Rozgrywający reprezentacji Polski i zespołu Łomża Industria Kielce doznał urazu w ostatnim meczu ligowym z Orlen Wisłą Płock. Po zderzeniu z rywalem nie był w stanie kontynuować gry. Niestety kilka godzin po meczu stan zdrowia reprezentanta Polski pogorszył się na tyle, że wymagał hospitalizacji. W tym momencie jego występ w styczniowych mistrzostwach świata w Polsce i Szwecji stoi pod znakiem zapytania. 

Nieodpowiedzialne zachowanie rywala

Kontuzja Szymona Sićko spowodowana jest nieodpowiedzialnym zachowaniem rywala. W meczu na szczycie polskiej Superligi rozgrywający Łomża Industria Kielce został pchnięty przez Chorwata Leona Sunsję. W efekcie tego reprezentant Polski z dużym impetem uderzył głową w parkiet. Cała sytuacja wyglądała naprawdę dramatycznie. Na szczęście zawodnik o własnych siłach wstał z boiska i z niego zszedł. Do końca meczu oczywiście nie pojawił się już na parkiecie i pozostawał pod opieką klubowych lekarzy. 

Stan zaczął się pogarszać

Niestety kilka godzin po meczu stan rozgrywającego reprezentacji Polski zaczął się pogarszać. Zawodnik skarżył się na silne bóle głowy, a także na problemy z pamięcią. W konsekwencji trafił do szpitala, gdzie wykonano mu specjalistyczne badania, w tym tomografię komputerową. Szymon Sićko pozostaje w Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na obserwacji, ponieważ lekarze nie mogą wykluczyć poważnego problemu zdrowotnego, a nawet krwawienia śródmózgowego. 

Czy Sićko zagra na mistrzostwach świata?

Szymon Sićko to pewny punkt reprezentacji prowadzonej przez Patryka Rombla. Szczypiornista znalazł się na szerokiej liście 35. zawodników powołanych na najbliższe mistrzostwa świata, które w styczniu przyszłego roku odbędą się w Polsce i w Szwecji. W tym momencie trudno przewidywać, czy uraz okaże się na tyle groźny, że wykluczy udział w turnieju Szymona Sićko. Póki co stanął on pod dużym znakiem zapytania. W takiej sytuacji zawsze na pierwszym miejscu stawiane jest zdrowie i bezpieczeństwo sportowca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...