Orlen Wisła Płock mistrzem Polski

Strona głównaPiłka ręcznaOrlen Wisła Płock mistrzem Polski

Dokładnie 13 lat na to czekali. Orlen Wisła Płock została nowym mistrzem Polski w piłce ręcznej. W emocjonującym finale dwukrotnie wygrała po rzutach karnych, dzięki czemu przerwała dominację Industrii Kielce. Spotkanie w Kielcach było bardzo wyrównane. Płocczanie do remisu 20:20 doprowadzili niemal w ostatniej sekundzie meczu. Później oglądaliśmy długą serię rzutów karnych. Wygrała ją Wisła Płock, która dokłada do kolekcji drugie trofeum w tym sezonie.

Rywalizacja na najwyższym poziomie. Płocczanie mistrzami Polski

Ostatnie 13 lat to prawdziwa dominacja Industrii Kielce na krajowym podwórku. Zespół ten regularnie sięgał po mistrzostwo Polski. W tym roku jednak to się zmieniło. Atakująca z pozycji pretendent Orlen Wisła Płock osiągnęła duży sukces. Rywalizacja o złoto toczyła się do dwóch wygranych meczów. Pierwszy z nich miał miejsce 19 maja w Płocku. Tam gospodarze po rzutach karnych wygrali 24:23. Rewanż zaplanowano w Kielcach. Faworytami byli gospodarze, którzy chcieli doprowadzić do trzeciego starcia.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Gracze rzucali mało bramek. Imponowali bramkarze oraz obrońcy, którzy grali twardo i skutecznie. Po pierwszej połowie to kielczanie prowadzili 10:9. W drugiej odsłonie minimalną przewagę zyskali goście. W końcówce jednak Industria wyszła na prowadzenie. Było 20:19 i do końca pozostało już tylko kilka sekund. Niemal równo z końcowym gwizdkiem bramkę rzucił Gergo Fazekas i doprowadził do wyrównania. Znów decydowały rzuty karne. Po pierwszej serii rzutów było 3:3. Gra toczyła się do pierwszego błędu. Długo zawodnicy obu drużyn imponowali skutecznością. Ostatecznie pomylił się Dylan Nahi. Dzięki temu nowym mistrzem Polski w piłce ręcznej została Orlen Wisła Płock, która zapewniła sobie prawo gry w Lidze Mistrzów. Dla ekipy z Płocka to ósme mistrzostwo w historii.

Industria Kielce – Orlen Wisła Płock k. 28:29 (10:9, 10:11)

Dublet Wisły Płock po świetnym sezonie

Drużyna Orlen Wisła Płock w tym roku wywalczyła dublet. Trzy tygodnie temu sięgnęła po trofeum Pucharu Polski. W wielkim finale płocczanie zdominowali wówczas Industrię Kielce. Spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Xaviera Sabate 29:20, dzięki czemu trzeci raz z rzędu zdobyli Puchar Polski. W tym sezonie kompletnie przełamali hegemonię kielczan.