STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwo ENCE na Blast Premier Spring Final 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaEsportZwycięstwo ENCE na Blast Premier Spring Final 2022

W środę 15 czerwca rozpoczęły się wielkie finały BLAST Premier Spring Final 2022 w CS:GO. Wśród najlepszych drużyn znalazło się ENCE z dwoma Polakami w składzie. Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades Miśkiewicz udanie weszli w turniej, a zespół ENCE pokonał 2:0 BIG. Tym samym drużyna Polaków pokonała zespół z Niemiec w meczu otwierającym finały BLASTA. Jaki przebieg miała rywalizacja?

Zacięta rywalizacja od pierwszych wymian 

Pierwszym starciem był Mirage, który wybrał zespół BIG. Od początku walka toczyła się cios za cios i po wygrywanych na przemian rundach eco, utrzymywał się remis. To zmieniło się dopiero w czwartym pojedynku, gdy przewagę zyskała drużyna ENCE z Polakami w składzie. Nasi zawodnicy kapitalnie wyglądali w fazie defensywnej i przegrali zaledwie jedną rundę. Do tego dołożono skuteczność w ataku. Pozwoliło to ENCE na zbudowanie sobie jedenastu punktów przewagi, która wydawała się być w miarę bezpieczna. 

Kolejne rundy pokazały, że w e-sporcie nie ma bezpiecznych przewag. Zawodnicy BIG na czele z Florianem „syrsoNem” Rische wzięli się do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było czekać. Niemiecka ekipa zanotowała kapitalną passę dwunastu wygranych rund z rzędu, co znowu przywróciło równowagę w wyniku. Od tego momentu każdy z zespołów pilnował rund i nie pozwalał na odskoczenie swoim rywalom. O wyniku spotkania zdecydowała dogrywka, jednak tu więcej zimnej krwi zachowali gracze ENCE. 

Odwrócenie losów i zwycięstwo w końcówce

Kolejnym etapem rywalizacji był Nuke. Tu nieco lepiej zaczęła drużyna, w której na co dzień występują Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades Miśkiewicz. Wygrali oni pistoletówkę, jednak później do pracy ponownie wzięli się Niemcy, którzy wypracowali przewagę siedmiu punktów. Prowadzili do przerwy, a w szeregi ENCE wkradła się niepotrzebna nerwowość.

Na szczęście udało się ją opanować i po przerwie to zespół Polaków był stroną dominującą. Systematycznie odrabiał straty i odwrócił losy tego pojedynku. Organizacja ENCE sięgnęła po ważne zwycięstwo i udanie rozpoczęła rozgrywki BLAST Premier Spring Final 2022. Przed nimi kolejne starcia w finałach.

ZOBACZ TAKŻE: STS LoL

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...